• ankara bestekar sokak'ta bir kafe. yiyeceklerine verdikleri özel isimler (cadının çayı vs.) ve zarif ayrıntılarıyla hoş bir mekan. çarşamba- cuma geceleri sıcak şarap ve yumuşacık canlı müzikle (keman- gitar) zevk verebilir.
  • muhtesem kahveye ve yine ayni muhtesemlikte garsonlara*** sahip sicacik bir kafe.
  • portakal kabuklu-karanfilli kahveyi gün itibariyle hayatıma sokmuş güzel cafe.ortam,müzik,garsonlar,içecekler 'yıllardır önünden geçerim niye hiç girmemişim' dedirtmiştir. sakin bir yer olduğu gibi tiki istilasına uğramamış olması da ayrı bir meziyet. uğramaz da zaten açmaz pek.
  • eş dost arasında "teyze kafesi" olarak geçen huzurlu yer. eski evimin arkasında olmasıyla manevi bir değer de taşır. eskiden klasik gitar-keman dinletileri olurdu kimi zaman, şimdi var mıdır bilmem. ayrıca date olarak adlandırılabilecek yegane aktivitemin mekanı olacak kadar güzeldir. hakikaten ne güzel bir mekandır be.
  • garsonlara bi ben taktim saniyodum, genel izlenim öyleymiş. porsiyonlar oldukça büyük ve doyurucu yemekler çok harikadir. arada bi çay ikram ediyolar ama ne zaman edip ne zaman etmiceklerini kestiremiyosun
  • tuzlu fiyatları, lekeli bardakları, kahve adında gelip çay mı kahve mi olduğunu anlayamadığınız aromasız hedeleri, vasat kurabiyeleri ile büyük bir hayal kırıklığı yaratan mekan.
  • sevimli sakin bir yer. belki bugüne kadar yüzüne bakan çok olmadı ama bugünden sonra vakit geniş bahçesi ile rahat rahat sigara içme imkanı veren cafe linsindir.
  • porsiyonları tek kişilik olamayacak kadar büyük olan cafe, yemekleri de güzel.
  • söz konusu ankara olunca, ortam olarak istanbul havası yaşatan kafedir. sarmaşıklar ile çevrilen bahçesi sizi o kurak ankara ortamından bir nebze uzak tutmaya yarayabilir.
hesabın var mı? giriş yap