• az önce bant yayında 300 kişilik kotayı doldurup üzerine 150 kişilik ek kota açan über satıcı.. 10 kişi aradıysa adam değilim..
  • televizyonda sürekli ve çok itici bir şekilde ucuz yollu tablet satmaya çalışan adam. tablet satmaktan çok tencere tava satar gibi bir hali var.

iddiasına göre bir ekibi varmış ve piyasaya çıkan en yeni ve teknolojik aletleri takip edip bizlerle buluşturmaya çalışıyorlarmış. yalnız çalıştıkları şirketten 700 kişilik satış kotası almışlar ki, bir aydır dolduramadılar herhalde, sürekli dönüyor tanıtım.
  • marka isminden dolayı 2000-3000 liraya satılan cihazlarla aynı teknolojiyi sunan android 4.4 işlemcili tabletleri 289 liraya almamızı sağlayan büyük insan.

".... aynı zamanda bu bir ders makinası.."
  • protestan tv vaizlerini hatırlatan adam. sakatları iyileştirecekmiş gibi konsantre olmuş şekilde aldatıyor.
  • bu adamı tv ye çıkaran kanalların ..... herkesin gözünün içine baka baka milleti dolandırıyolar
  • 250 liralık concord marka çin malı tableti allayıp, pullayan adam. gerçi aynı donanımdaki cihazların çin'deki fiyatı 100 tl civarı tabii... isteyen aliexpress.com'dan alır.

normalde 1100 küsür liraymış... 1100 liraya son model ipad var koçum, hangi dünya'da yaşıyorsun?

3-5 kişiye yedirirse işte...
  • ağzı iyi laf yapıyor diye oy veren halka uygun satıcıdır.
  • usb çoğaltıcıyı hadron çarpıştırıcısı gibi lanse eden, usb'den prize bağlanan şarj aletine son sistem şarj aleti diyen, yayın geceye denk gelirse çaldırıp kapatanlara sabah döneceğiz diyerek banttan yayınlandığını söylerken aynı yayının içinde kotanın bittiğini haber veren hatta ek kota açan ve tüm bunlarla birilerini kandırabilen ve para kazanabilen adam. zira her gece her kanalda.

insanımız ilginç. insanımız saf. insanımız kandırılıyor.
  • ağzı çok iyi laf yapmaktadır ve bu tip satıcılarda gözlemlenebileceği gibi teknoloji bilgisi kısıtlı, orta halli insanlar üzerinde acayip bir etki bırakmaktadır. gerçekten teknoloji konusuna hakim kişilerin karşısına ise çıkamaz, bunu kendisi de bilmektedir.

ha, ağzı çok iyi laf yapmaktadır ama boş laf yapmaktadır. yine bunu kendisi de bilmektedir. ve kendisinde de teknoloji bilgisi, işine yarayacak kadar vardır, ötesi yoktur, onu da milleti kandırmak için kılıfına uydurur.

yukarıda sözü edilen kanaltürk'teki programı ben de izledim. ve kanaatimce maalesef ali tezel ve yanındaki yetkili abi, teknoloji konusunda pek bir bilgileri olmadığı için yanlış yerlerden vurmaya çalışarak başarısız olmuşlardır. bunun ekmeğini ise çağrı öztürk müstear isimli şahıs çok güzel yemiştir. ali tezel bir yerden açık yakaladığını düşünerek iki saat "hayrına satıyorsun yani bunları?" diye bağırarak ısrarla aynı söz üzerinde dönüp dolaşmış, programın sonlarına doğru ise gülmekten başka birşey yapmamıştır. yanındaki yetkili abi de pek fazla konuşmamış, konuşsa da sözleri havada kalmıştır. en büyük yanlışını da çağrı öztürk isminin gerçek olmadığı ortaya çıkınca gereksiz bir şekilde "konsomatris gibi isim değiştiriyor yani" diyerek yapmıştır. neyse ki burada çağrı öztürk "sizi bu sözden dolayı dava edeceğim" demedi, diyebilirdi zira.

çağrı öztürk çok çakal orası ayrı. kimse sözünü kesmezken ya da en fazla iki kelime etmişken "ama sözümü keserseniz olmaz ki, devamlı araya giriyorsunuz" diye bağırmaya başlıyor hemen. ama kendisi hiç nefes almadan konuşma yetisine sahip. isminin gerçek olmadığı söylenince uzun süre kıvırdı, sonra da seda sayan'ı, cüneyt arkın'ı öne sürdü. dersine çalışmış belli. bir de "sizi destek için aradım" diyor tilki. programa iki tane de "mağdur" çıkartmışlar. onlar da diyor ki "aldık, bozuk çıktı". çağrıcığım da diyor ki "benim görüntümün altına başka numara koyuyorlar, kendi kötü ürünlerini gönderiyorlar, o bozuk tabletlerin benden gelmediğini kanıtlarım, benimle teknoloji konuşamazsınız" falan. o noktada kimse de demedi ki "e hadi gel kanıtla, ayrıca manyak mısın, o sahte dediğin reklamlar ulusal kanallarda yayınlanıyor, ne hakla böyle dersin?" diye.

oysa ki (sakince) sorulacak sorular çok belliydi;

1) kardeşim, senin programın canlı olmadığı halde her yayınlandığında önce 300 kota veriyorsun, sonra da "şimdi haber geldi, kota dolmuş ama hadi ağlamayın benden 150 kota daha" diyorsun. program canlı olmadığına göre bu her seferinde aynı şekilde, aynı dakikada nasıl oluyor, sen insanları gerizekalı yerine koymaya utanmıyor musun?

2) birader, sen diyorsun ki "bu malın piyasa fiyatı 1200 küsur, kendi sitesinde 800 küsur ama ağlamayın lan hemen de ağlıyonuz, al hadi 280 küsur yaptım". e yavrum senin sattığın malın aynısı zaten her yerde 200 lira ve bunlar herkesin bildiği gibi çin malı. sen malını piyasadaki apple'larla, samsung'larla mı kıyaslıyorsun, ne hakla, ne haddine!

3) genç, sen diyorsun ki "bu aletin ekranı x inç, işletim sistemi y, sürümü z falan". iyi de bu dediğin özellikler götüm gibi, bu dediğin özellikteki aletler zaten senin dediğinden de ucuz, göt kadar ekranı olan alete sen nasıl piyasa fiyası 1200 küsur dersin, utanmıyor musun? ayrıca da muhtemelen yalan söylüyorsun özellikler hakkında, istersen hadi ispatlayalım. (bunun için biraz teknoloji bilmek gerekmektedir, o bilgi bende yok, olanlar konuşsun)

vs.

velhasıl, bu program, çağrı kardeşimiz devamlı haykırdığı ve ortamı karıştırmaya çalıştığı için, yetkili abilere benzeyen abilerimiz, mağdurlarımız ve sunucumuz da teknoloji konusuna hakim olmadıkları ve "tartışma nasıl yapılır, karşıdaki nasıl dut yemiş bülbüle döndürülür" tezini yazmamış oldukları için çok da faydalı olmamıştır, boşa geçen zamandan hallicedir.

not: biraççık ekleme yaptım.
  • kendisini daha show tv'lere çıkmadan, başlığının altında yeller eserken, ağustos 2012'de kanal 7'nin avrupa kanalında concord reklamı yaparken izlemiştim. şimdi yaptığı muhabbetin aynısını yapıyordu ancak tek bir farkla: tanıtımı tamamen canlıydı.

tablet pc'deki özellikleri sayıp, facebook gibi sosyal ağların da dahil olduğunu söyledikten sonra bunu göstermek istedi. tabii facebook'a girince, nedendir bilinmez, arkadaşlarını paylaşmış olabileceği seksi kadın pozları ekranda belirmişti. sunucu hanımefendi ufak çaplı bir şok geçirirken, öztürk konuyu çok hızlı bir şekilde kıvırıp kapatabilmişti.

o nahoş olaydan sonra kendisi belli ki banttan yayına geçmiş. hayırlısı olsun.
hesabın var mı? giriş yap