• fragmaniyla, evde tek basima olmama ragmen katiksiz bi 10 dakika guldurmustur. bunu daha once yapabilen bir douglas adams birde ucundan coupling olduguna gore.. beklentim buyuk.
  • filmin konusu şu şekil:

salih ve gürkan, düğün, kına gecesi gibi organizasyonlarda müzisyenlik yaparak hayatını kazanan ankaralı iki teyzeoğludur. gürkan (daha solist ve jön fakat aynı zamanda klarnet icra eden) ve salih ( sesi ve fiziğiyle değil, her parçayı çalabilen piyan-orguyla müzisyenlik peşinde) bir ikili olarak, sıraaltı bir organizatörün kendilerine pasladığı virane işlerle ekmek doğrultmaya çalışmaktadırlar. teyzeoğulları, alışık oldukları üzere yine bağcılar-güneşli hattında bir yerlerde ve muhtemelen yer altındaki bir düğün salonuna doğru yola çıkarlar. gittikleri yerde kendilerini karşılayan düğün sahibinin, hazırlanmaları için kendilerini evin kömürlüğüne bırakması, o güne kadar itilip kakılmaya alışmış kardeşler için bile ciddi hayal kırıklığıdır, fakat bu sefer ‘kulis’te davetsiz misafirleri olacaktır. aynı saatlerde, iki maföz tip, yakaladıkları banka güvenlik görevlisini gözden uzak bir yerde sorgulamak üzere bu izbe mahalle köşesinde bulabildikleri en kuytu mekan olan kömürlüğe tıkmışlardır. güvenlik görevlsinin dengesiz mayfa elemanına diklenmesi sonucu öldürülmesi, kardeşlerin müzisyenlik hayatını kaydırır. artık cesedi sahiplenmekle, kendi cesetlerini teslim etmek arasında bir seçim yapmak durumundadırlar. maföz tipler vurdukları adamın cesedini sabaha dek ortadan kaybetmelerini isteyince, teyzeoğulları en akıllıca fikir olarak ancak cesedi sırtlayıp eve götürmeyi bulurlar. evlerinde bir cesetle ikamete başlayan teyzeoğullarının bu misafirperverliği, cesedin kapalı kaldığı yerde fena halde sıkılması ile kısa sürecektir.
  • güzel bir filme benziyor. bakalım millet angaralı görsün. *
  • şimdi ben her gün defalarca fragmanını izliyorsam ve gülmekten katılıyorsam, bu filmi çıktığı gün izlemem şart! umarım sadece fragmandan oluşan bir film değildir ki öyleyse bile bana fark etmez. bir buçuk dakikalık fragmanıyla bile keyiften köşe oluyorum. bi an önce gelse de izlesek. angaralıyız la biz.

la bebe biz nası adamlarız laa?
  • fragmanını izledikten sonra zihnimde, ahmet kural'ın oyunculuğu hakkındaki olumsuz düşüncelerimi gözden geçirme gereği hissetmeme neden olan film.
    ayrıca eleman yediği dayağı ne güzel anlatmış izlerken gülmekten öldüm. "ben de istiyorum o dayaktan" diyesim geliyor.

--- spoiler ---

böle bi dayahh şekli yoh yau, adam elini ateşe sohup yüzüme bastı yav.

türkçesi: böyle bir dayak şekli yok yahu, adam elini ateşe sokup yüzüme bastı yahu.

--- spoiler ---
  • fragmanı bile yardırmış olan filmdir.. her ne kadar sinemada gitmek istesem de gidecek kimse bulamiyacağım için ziyan olacak filmlerdendir bu da benim için...
  • heyecanla beklediğim filmlerin başında geliyor. filmin de en az fragmanı kadar güzel olduğunu düşünüyorum. çok orjinal diyaloglar duyacağımız kesin. bu diyaloglardan bir bukle verilmiş zaten fragmanda.
  • --- spoiler ---

-namaz kılmıyoz, oruç tutmuyoz, zekat vermiyoz, hacca gitmiyoz, alkol alıyoz, zina yapıyoz, ot içi.... la bebe biz nassı adamlarız la?

--- spoiler ---

angara bebelerini 18 şubat'ta sinemalara bekliyoz*
  • vizyona girse de gitsek beklentisi içinde olduğum filmdir.
hesabın var mı? giriş yap