• overlokçu, günde 10 tl olsa bile allah bereket versin.

hanımların dikkatine! halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halıflex kenarına overlok çekilir. beş dakikada yapılır, hemen teslim edilir.
  • sektör:yazılım
    pozisyon:microsoft dynamics ax consultant
    maaş:5600tl
  • at yalanı s*ksinler inananı diye bi söz var, hiç duydunuz mu
  • çagrı merkezi
    primlerle ortalama 2500

**en son brüt 5200
  • denetim sektöründeyim. dolayısıyla iş gereği yüze yakın şirket gördüm. bu şirketlerin bordroları elime geçti, tahmin edebileceğiniz üzere buradaki rakamların önemli bir kısmı atmasyon. hele buraya baktığında 5 senelik adamlara 10-15 bin veriliyor zannedersin adam ceo. millet artık aldığı gerçek parayı söylemeye mi utanıyor, "hatun düşürürüm" umuduyla mı yazıyor ya da nasıl olsa kimse anlamaz deyip hava atmaya mı çalışıyor bilemedim.

yazılımcılar, bazı mühendisler (bilhassa satışçı olanlar), kıdemli satış-pazarlama uzmanları ortalamanın üstünde kazanıyor ama 15-20 filan bunları anca müdür (linkedin'deki boş beleş manager'lar değil kastettiğim o şirket için vazgeçilmez hale gelecek seviyede bilgi birikimine sahip kişiler) ve üzeri kıdemde kişiler alıyor.

he yeri gelmişken madem buraya uğradık söyleyeyim denetim sektörünün hali iç güveysinden hallice. 2 seneden fazla süredir çalışıyorum aldığım para 3000 tl'nin altında. 4-5 senelik adamlar 3500 vs alıyor. müdür seviyesinin bir altında olup reel sektöre geçenler de (bu arada bu insanların birçoğunun smmm belgesi var) 4500-5000 tl'ye geçerse "oo süper paraya geçti" deniyor. oradan hesap edin. ama ekşici olmadıkları için 10 bin tl alamıyorlar ne yazık ki.
  • sektör: bir ekşici olarak elbette bilişim
    pozisyon: terminatör üretim ve tasarım müdürü
    maaş: yıllık 3 milyar 750 milyon dolar k. özel sağlık sigortası + şirket uçağı + prim + kişisel kullanım için tahsis edilmiş t800.
    mesai: tabii ki kafama göre canım ;)
  • iş: mağaza satış danışmanı

1.700 tl prim :)
  • sektör: endüstriyel tasarım ve üretim/yedek parça
    ciro: 30k to 50k
    maaş: ne kadar istersem
    mesai: 9.00-19.30
    izin: pazarlar bile yok bazen. sadece bayramların ilk 2 günü.

not1: kendi işim

sektör: online eğitim
    mesai: freelancer
    maaş: 1000 lira civarı
    sebep: paslanmama isteği, ayrıca ek gelir. kira çıkıyor.

düzenleme: ek iş girdisi.
  • sektör: üniversite
    meslek: profeyşinil öğrenci
    maaş: 1.500 tl
  • pozisyon: yatay
    maaş: 0
    mesai: kafama göre

ayrıca tatil günlerimi kendim belirlerim.
    meslek: işsiz.
hesabın var mı? giriş yap