• kız zengindir veya ailesi zengindir. o çalışmayan çocuğu seviyordur. birbirlerine aşıktır. evlenirler. bunda birşey yok ki. kızın ailesi o parayı mezara mı götürecek sanki. kızlarına harcasınlar işte.:))
  • (bkz: boş küme örnekleri)

şurada biz bizeyiz. birbirimizi kandırmayalım. rica ediyorum.

ben yaptım gayet de güzel oldu diyen arkadaş bile son virajda iş hayatına geri dönmeyi planlıyor diyerek noktayı koymuş zaten. kaldı ki bu işin milyon parametresi var. iki insanın eğitim durumu, geçmiş maddi birikimleri hatta daha da önemlisi eşlerin ailelerinin maddi birikimleri hangi kültürden geldikleri vb...
    iki tarafın da bu coğrafyada büyüdüğü ve erkeğin herhangi bir birikimi ya da ailesinden kalabilecek muhtemel desteği/mirası olmadan ben yaptım oldu diyen beni eklesin. arkadaşı varsa talibim.
  • bir türkiye normali.

(bkz: adamlar kahvede kadınlar tarlada)

(bkz: itilmiş ile kakılmış)

.
  • valla onu bilmem de bizim burda çalışmayan erkeğe gavat diyorlar. bir gavatla da kimse evlenmez heralde.
  • erkeğin kendini kötü hissetmesine, bunalıma girmesine yol açabilir. kadının da kafasını karıştırır. iki taraftan biri daha iyisini bulunca boşanma davası açar.

"....ama benim 5.5 yıllık sevgili hans'ım amerikan futbolu oynuyor yaaa .s .s .s .s...."
  • çalışmayı istemeyen erkek.
    çalışmak zorunda olmayan erkek.
    çalışmayı bekleyen erkek.
    çalışmak için evde çalışan erkek.
    okuyan ve okuduğu için çalışmayan erkek.

bunların herhangi biri olan kişiyle evlenmektir.
    tabi birçoğunu birbiriyle karıştırmaktır aslı.
    evlendiğinde halen çalışmıyor olması evlenmemeyi gerektirmesidir asıl olan.

(not: günümüz türkiye'sinde çalışmanın anlamının da tartışılması gerektiği önemlidir. şayet, köle gibi, istemediği iş gibi, meslek dışı iş gibi terimlerden de etkilenmek pek olası.)
  • aileden zengin bi kadınsam bende çalışmam. bütün gün kocamı evden çıkarmam üstünden inmem yemin ederim.

ama sen çalışmazsan ben çalışırım beybi para lazım bize.
  • işsizlik , sağlık sorunları vs sebebiyle değil de keyfi olarak çalışmıyorsa yapılmaması gereken şeydir bence. ben öyle adama saygı bile duymam bi kere.
  • çalışmadığı halde gelir getiren bir mala sahipse sorun olacağını zannetmiyorum. hobileriyle ilgileniyor, uğraşıyor olacaktır, kimsenin boyunduruğu altında olmayıp, ağız kokusunu da, cekmiyordur.
    zamanıni istediği gibi kullanırken, istediği gibi her istediği zamanda esas tatilini gerceklestirebiliyordur.
    mutlu erkektir, keyifli bir evlilik olabilir...
hesabın var mı? giriş yap