• bu yakışıklı için ilk entryyi yazmak bir şereftir. kendisi tame impalanın basçısı olup avustralya'da imal edilmiştir. 88'lidir, kadife seslidir, last shadow puppets'ın önünden önünden turnelerde çıkar durur bu aralar. ismail yk gibi birden fazla enstrümana hakim, kendi şarkısını kendi yazan yetenekli bir adem oğludur. gidin dinleyin bu güzel adamı* cam avery deyu anıldığı da olur.
  • tame impala'nın 2017'de konserlere ara vermesiyle ilk solo albümünü mart ayında çıkartıyor.

albümden ilk single'ı da soundcloud'dan yayınlandı. albümden ilk single

tarzına bakarsak bir dean martin, frank sinatra tadı alacağız albümünden.
  • wasted on fidelity isimli yeni şarkısı tlsp esintileri taşıyor. tabi alex turner ve müstakbel hanımı ile fazla zaman geçirmekten bunlar. fakat yine de orijinal. fazla metafor sevmiyormuş.
  • ne kadar hoş bir ses, billur gibi... akıp gidiyor dinledikçe..

(bkz: do you know me by heart) şahane bir parça olmuş yeni keşfediyoruz. (bkz: haftalık keşif)

işte o şahane
  • şarkıları; tek eşlilik, sonsuz aşk vb. ucuz romantik film temalarını ele alıyormuş gibi bir izlenim verse de (ki benzer veya aynı temaları içeren şarkılar mevcut) big town girl şarkısını fena bulmadım. * * * *

söylemeden edemeyeceğim: dance with me klibindeki o at hırsızı hâller nedir be adam?! insanın içinden sen dans etme ulan ayı demek geliyor. bir yandan da dalyan gibi herif, maşallahı var. * *
  • şimdi bu adam benim son iki yıldır takıntım bayağı. böyle garip bir biçimde aşırı çekiliyorum kendisi tarafından. avustralyadan, amerikadan falan çekebildiği için çekim gücü yüksek olduğunu söylersek yanlış düşünmüş olmayız. yeni evliydi bu adam alyssa miller diye bir model kadınla. ama bu cameron hep turnede, kadın da moda çekimlerinde hep. nasıl evlilik bu allahım derdim, böyle kocam olsa kuyruğu olurum onun derdim. ayrılmışlar. kız açıklamalar yapmış cameron beni darp etti fiziken ve ruhen, aldattı, paramı çaldı diye. hiç yakıştıramadım sana cameron. ne kadar kuvvetli de çekse kendisi ahmet kurallık yapan bir adamdır.
  • chris rea gibi sesi vardır.
  • alex turner ve ekürisini çok takip ettiğim (bunlar sırasıyla 2011, 2013, 2016 ve 2017 yıllarına denk geliyor) 2017 yılında keşfettiğim tame impala adamı. 2017 yılında o kadar çok dinliyodum ki kendisini. ripe dreams, pipe dreams baştan sona baştan sona. hatta disposable şarkısına kafayı takmıştım o zamanlarda. sonra takibi bıraktım ve bir baktım karısı alyssa miller instagram storylerinde kocam beni dövüyor, paramı alıp ortalıktan kayboluyor paylaşıyordu.
    alexa chung klibinde oynamıştır dance with me de ve yine alexa chung blue denim söylerken bu abiye dans ediyodu. o yıllarda deli oluyodum alexa chung'ın ve alex turner'in ortamının aynı olmasına. bu da böyle anımdır.
hesabın var mı? giriş yap