• çanakkale bisiklet turu ile ilgilenen, çanakkale'de güzel işler yapan bisiklet oluşumu.
  • tur sıklığı hemen herkesin iş durumu düzenleyip, katılacağı periyottadir.
    bugün çınarlı köyü turu vardır.
    https://m.facebook.com/cabip/
  • kurucu kadro içinde birtakım sıkıntılı insanların olduğu gruptur.

basit bir bisiklet grubu değil de ülkeyi kurtarma timi gibi hobiden ziyade "bakın biz çok mühim bir iş yapıyoruz, herkes ayağını denk alsın" algısına bürünmüş vaziyettedirler. bir balon misali gün günden aşırı şişkin hale gelen egolarını kendilerinin patlatması yakındır. ego savaşlarının sonu yıkım ve hüsranla biter zira. karşıt görüş ve fikre bu derece tahammül edemeyip de böylesine anti-demokratik bir grup inşa etmek herkesin harcı değil, tebrik ediyorum burdan kendilerini.

bir de, grup içindeki işleyiş gayri nizamidir. dillerine doladıkları öncü ve artçılar şekilden ibarettir. misal, bir akşam turunda bisikletimle yolun kıyısında iki üç dakika kadar durmak zorunda kalmıştım. öncü müdür, artçı mıdır ne zırıltıysa hiçbir şey sormadan yanımdan geçip gitti, bütün bi grup aldırış etmeden pedal çevirmeye devam etti. ben sonradan hızlanmaya çalışarak arkalarından yetişmeye çalıştım 10-15 dakika içinde. yani gece vakti mesela tekeriniz patlasa, yolda kalsanız, adamlar basıp gidiyor, umurlarında olmuyorsunuz. sağ olsun o kadar yardımcı oluyor öncü ve artçı arkadaşlar.

bir de perşembe akşam turlarında en son gece vakti anayola çıkmak gibi talihsizliklere imza atıyorlar idi. iletişim açısından insanlarla son derece kopuk oldukları için, anayola çıkan bisiklet grubunun arasında da ciddi mesafe farkı oluyordu. gecenin bi vakti sürüden ayrı düşen koyun misali bir başınıza kalabiliyordunuz.

şu an ne haldedirler bilmiyorum, zira bu tür durumları gördükten sonra turlarına iştirak etmeyi bıraktım. benim gibi nice insanı da küstürdüklerini ve hatta bisikletten soğuttuklarını da duyunca zaten isabetli bir karar verdiğimi bir kez daha anlamıştım.

hoşgörü, nezaket, yardımlaşma, paylaşma, karşıt fikir ve görüşe tahammül gibi konularda bu arkadaşların ciddi eğitim alması lazım. sadece pedal çevirerek olmaz bu işler.
  • 27 mart 2022 tarihinde ön ayak olup organize ettikleri 11. çanakkale bisiklet turu şehitlere saygı sürüşü için tüm emeği geçenlere teşekkür etmek istediğim bisiklet yoldaşlığı. iyi ki varsınız ve çanakkale'nin daha da yaşanılır bir yer olmasına katkı sağladığınız için sizi tebrik ediyorum.
    aynen devam rüzgarın demir atlıları.
hesabın var mı? giriş yap