• ders çalışmak yerine deli gibi bölüm bitirmeye kastığım über oyun. başlamayın, başlattırmayın. bütün listemle alay ederken telefonda ayrı facebookta ayrı deli gibi bölüm geçmeye çalıştığım fantastik oyun.
  • allahın cezası 33. bölümde takıldım kaldım. kuş kadar hamle hakkı vermişler. geçilmiyor!
  • bundan bir ay önce allahın belası eksisözlükte başlığı görüp müptelası olduğum facebook oyunu.
    abi nasıl bir rahatsızlıktır? işte tuvalete kaçıp oynuyodum ya. derste telefondan oynuyodum gece yatakta, can dilenmeler cabası. hatta üç defa delirip eee sikerler deyip 2şer tl den 6 lira vermişliğim var oyuna mk.

en sonunda kendime müdahalede bulunup 80. bölümü bitirdiğimde arkadaşlardan harita istemedim bilerek. çünkü istesem devam edicem amına kodumun oyununa. zaten olmayan zamanımı kaptırıcam.

bir haftadır öyle duruyor, bildirimleri engelledim. hayatımdan çıkardım onu. çok mutluyum lan, ev arkadaşıma bulaştırdım kasıp duruyor pezevenk ahaha şimdi o düşünsün.

oynayan arkadaşlara son sözüm hayatınızı kendi elinizle sikmeyin kapayın şu oyunu.
  • can dilenmeye son. son bir canınız kalınca (2,3 te olur) yeni sekmede ya da pencere de candy crush oyunun açıp kaldığınız bölüme basıp play'de bekletip (her sekme için yapılacak) sırasıyla oynadığınızda açtığınız pencere kadar canınız olur.
  • 97. leveli bombalari patlatiyorum patlatiyorum geçemiyorum. çildirmak üzereyim desem yeridir. bu leveli atlamak için özel bir yöntem var midir meraklar içindeyim. benden size bir tavsiye ki oynayanlarla dalga geçmeyin. bagimlisi olup duragi bile kaçirabilirsiniz.
  • yıllar yılı hiçbir kuvvet facebook hesabı açtıramadı bana, zorlamadı beni bu kadar. oh ne güzel bir sürü bölüm var diyerek sevinç nidaları atarken bölümlere devam etmem için arkadaş desteği alman lazım dedi. almadım, yılmadım inadımdan, bozmadım yeminimi. ne mi oldu? hiçbir şey olmadı valla, oyunu sildim.

(bkz: twitter ve facebook kullanmayan insan)
  • 147. bölümü ağlaya ağlaya 1 haftada geçebildiğim oyun. resmen insanlarda 147 sendromu oluştu. haftalardır geçemeyen arkadaşları gördükçe kendimi şanslı hissediyorum.
  • listemde bulunan 2 adet insanın iqlarına ve stratejik kapasitelerine direnircesine 200 küsürüncü bölümlere nasıl gelebildiklerini düşünürken, google' da yaptığım ufak bir arama neticesinde, bu insanların çift haneli iqlarının izin verdiği ölçüde hile yaparak bunu becerdiklerini anlamış bulunduğum oyun.

firefox üzerine kurulan leethax eklentisi sayesinde sürekli olarak 99 can ve sınırsız power up ile gayet kolay hile yapılabiliyor.
  • insanların nasıl bağımlı olduğunu anlamadığım dışarıdan bakınca saçma görünen oyun
    (fakat içine girince çıkılmıyor imiş)
  • bağımlıları için hakkında bir kamu spotu reklamı hazırladığım oyun. eğer 171 sağlık bakanlığı candy crush bıraktırma hattını ararsanız size yardımcı olacaklarına eminim. reklam metni şu şekilde, umarım yetkililere bir yardımım dokunur:

erkek: 45 saat candy crush oynadım.

kadın: ben oynamadım ama işyerine gidiyorum, patronlar mesela performans değerlendirmesi yapsınlar "candy crush oynadın mı?" diye soruyorlar. "oynamadım" diyorum, "yanında oynayan var mı?"... "var" diyince "ondan fazla sen zehirlenmişsin" diyorlar.

erkek: "oğlum sen candy crush oynuyor musun?" dedim, müdür karşımda... "evet" dedi. "oğlum sen niye oynuyorsun" dedim, "baba sen niye oynuyorsun" dedi.. "baba sen niye oynuyorsun" deyince, bişey diyemedim. "haklısın oğlum" dedim...
    starbucks'a gidiyordum, yukarı çıktım. 3 tane canım vardı, "ulan seni oynamiicam" dedim, sildim attım.

dış ses: o henüz geç değilken sosyal hayatı seçti. şimdi sıra sende... 171 candy crush bırakma hattı.
hesabın var mı? giriş yap