• kasıntı görünmemek için kendini kasan ünlü. ama fatih altaylı'nın programında “mutsuzum tabi mutlu olan varsa ilişkimi keserim” demesi üstüne fatih altaylı'ya sen zenginsin tabi mutlu olursun demeye getirmesi güzeldi.
  • belki okur diye hakkında birkaç düşüncemi yazacağım senarist/yapımcı/yönetmen.

öncelikle neyse ne kanalı ve kanal özelinde loş sohbet programı bu formatta beğendiğim en iyi işlerden. bu tip programların kasıntılığı olmaması çok iyi. gelen kişilerde de bu olmuyor ve bu konukların hiç beklenmedik bir yönünü bir sözünü duymak keyifli. güzel iş hasılı, keyifli.

bir de mâlûm ayak işleri var. uzunca bir zamandır dizi, film izlemeyen ve geçmişte de çok izlememiş olan bendenizin izlediği iki dizi var. biri “gibi” biri de “ayak işleri”. ayak işleri güzel proje ve kısa olması da özellikle daha da güzel kılıyor ama bu kadar güzel diyaloglar yazılıyorken yer yer dizinin ağır akması izleyeni koparıyor. diyalog ve senaryo biraz daha güçlense bambaşka bir yerlere gidebilir. ellerine sağlık.

son olarak: hocam videolarda bahsettiğin “olmadık insanlarla tanışmak, muhabbet etmek istiyorum” minvâlindeki düşüncen devâm ediyorsa bi' çay/kahve ısmarlamak isterim :)

edit: noktalama.
  • bu cocugun kafasi calisiyor baya da ben bu kadar gittigi yerin enerjisini dusuren insan gormedim. katildigi programlara falan bakiyorum arada. adam surekli bitse de gitsek havasinda. youtube programi da oyle. sanki kendisi konuk da karsisindaki program sahibi. ilginc bir bikkinligi var.
  • fatih altaylı'nın programında vermiş olduğu cevap ile kendisine olan saygım daha da arttı.

herhangi bir ortamda nasılsın sorusuna ben de türkiye gibiyim cevabını veriyorum. bunun maddi olanaklarla ya da aile saadeti ile alakası falan da yok.
  • taşşaktan yürüyemiyo öz abim be. böyle tuzu kuru huurların yüzüne çat diye gerçeği vurmuş, iyiyim demek için bir şeylere sahip olmak lazım. ona da bu ülkede belli bir kesim sahip. işte halktan bir sanatçı, insanların sesini duyuracak yalnızca hayat pahalı çığırtkanlığı değil de buna hayat mı diyorsunuz lan diyebilecek caner abiler lazım.

edit: yanılt be adam
  • seviyorum bu adamı .
  • çok kendi halinde ve iyi biri izlenimi veriyor bana. geçenlerde kadikoy’de bir apartmanın merdiveninde oturup, düşünürken gördüm. aylar önce katıldığı fatih altayli programıyla gündem oldu ki hiç sevmez böyle ön plana çıkmayı, biliriz. artık yolda yürürken baka baka kaç kişi gelecek acaba üzerine doğru?! o da korkuya kapılacak. bu gelen bana kafa mı atacak? öpecek mi? laf mı atacak diye strese girecek. yazık yaw. bu çocuğun paris’te küçük bir kafede kahvesini içip, yazı yazması gerek ama onun yerine fatih altaylı’ya hayat dersi veriyor(istemeden) coğrafya kaderdir.
  • fatih altaylı'nın programında söylediklerini kanalında da söylemişti. oldu olası böyle bir adamdı. türkiye'de esasında ortalıklarda pek sesi çıkmayan bir insan profilinin temsilcisi olduğu için ayrıca değerli buluyorum. fahri izmitli güzel insan. kendisiyle program yapmak isterdim keyfekeder. (bu arada sözlükte sevilmez ama fatih altaylı harbiden güzel adamdır, esasında hiç ummayacağınız tarzda bir karakter o da)
  • su ulkede gercekten ne hissetigini soyleyen 3-5 kisiden biri.
  • pırıl pırıl bir açıklama yapmış insan.

aynı hissiyatta olan onca insanı aşırı içten ifade etmiş, bağırmadan, küfretmeden, hakaret etmeden...
hesabın var mı? giriş yap