şükela:  tümü | bugün
  • internet dünyasının yeni fenomeni. vatan tv'nin kendi reklamında yıldız yağmuru olarak nitelendirdiği cümlesinde bahsi geçen yıldız kendisidir; çatlak şanzel. şarkıları yaşayarak söylemesi, üzerinden geçmiş tekerlek etkisi bırakan dövmeleri, şarkı söylerken kendini sansürlemesi gibi konularda epey aşmış bir yıldızdı. en ünlü parçası ''nerdesin bacısını sssss sevdiğim'' olan şanzel sıklıkla vatan tv programlarında boy gösteriyor. sanırım birde ankara gecelerinde.

https://www.youtube.com/watch?v=s3nmbzhk1w8

https://www.youtube.com/watch?v=kwpyucwfmke
  • "nerdeğğğsinnnn" diye böğürdükten sonra "ben vatan tivideyim konum at bana konum at" diyen pavyon eskisi. ortamda karpuz falan da var.
  • vatan tv deki performansını izlediğimden beri beni etkisine alan abla, videosunu hemen eşime gönderdim bu benim yalnız başıma taşıyabileceğim bir durum değildi.

şimdi beraber taşıyoruz bu yükü.

her şeyi bir kenara bıraktık lakin sahnede ki o karpuz işte o çok ağır geldi sebebi neydi ki.
  • bacısını sevdiği kişiyi merak ettiğim pavyon kaçkını şarkıcıdır.
  • çatlak falan filan. muhtemelen etrafında elinde plus kocaman telefonla gezen bir menajeri de vardır. daha doğrusu vatan tv sayesinde ulaşabilmiştir. ankara eğlence dünyası çok acayip, pis ve dışardan bakan için çok iğrenç durur ama oradaki orta ve alt gelirlinin en sevdiğidir. bu kadın da o havuzdan çıkmıştır. vatan tv'de michelin vücuduyla iyi şov yapmaktadır. seyirden zevk alan için orada duruyor. ama fenomen olamaz. tabi alana şimdiden hayırlı olsun.
  • vatan tv'deki nerdesin isimli şarkıyı seyrettim. sesi, enstrümanlar, geri vokaller damar gerçekten muhteşem ötesi. şaşkınlıkla seyrettim bu arada. nedense youtube başlığına bakıp cidden böyle özellikle küfüre dayalı seviyesiz iğrenç bir şey ve ses bekliyordum nedense. oha diyorum. türkiye'nin yeraltı müziğinin dünyada eli kolu uzun bir sahipçi veya müziksever dinleyici bulamaması, anlaşılamaması çok üzücü.

başta tiger lillies, charles bukowski, frank zappa elitistleri ya da hayatında müzik dinlememiş milyonlar "ehi ehi abi çok komik yeea" diye ne bileyim.. işte elbisesine giydirecekler, sözlerine giydirecekler, sevenler de zaten ağzı açık seyredecek geçecekler bir şey farketmeyecek hayatlarında. öyle yuvarlanıp gideceğiz işte.

itiraf ediyorum, aşağıdaki videoda sahneye ilk çıkışında aklıma gelen mother love bone'dan andrew wood oldu. hem fiziksel olarak benziyorlar :) , hem de rahmetli andrew wood kendisini barda bir kişi de seyrediyor olsa farketmez stadyumda konser veriyor gibi davranırdı.

çatlak şanzel helal sana.. belki de pavyonlardan hiç çıkmamalısın. hele hele doğu ile batı arasında sıkışmış o garip ülkenin yüzlerce yıllık geçmişi ile harmanlanmış bu tuhaf ama yine garip bir şekilde hipnotize eden, tamamını hiç bir zaman anlayamayacağım yeraltı kültürünü ite kaka sırtında taşımaya çalışırken.

https://www.youtube.com/watch?v=gexxdmgve8s
  • internette fenomen olduktan sonra her fenomenin peşinden koşup prim yapmaya çalışan hayrettin tarafından ziyaret edilmiştir.
  • cebeci pavyonlarının gülü şanzel internet fenomeni olmuş. yarabbim sen nelere kadirsin. night club yaşıkentte çıkardı, sincanlı fehminin ardından. ‘ondan’ diye bi şarkıyla meşhur olduydu.