şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara koru sitesi asma bahçededir. küçükesat taki aspavaların tadını vermemektedir. telefonu 240 37 54'tür. aynı tadı verip vermediklerini sorabilirsiniz.
 • esat'takilerin tadını vermediği doğrudur ama esat'a 20-25 km uzakta oturan çayyolu sakinleri için muhteşem bir hizmet olduğu su götürmez bir gerçektir.. geç farkettim ben biraz kıçımın dibinde olmasına rağmen ama farkettim.. 24 saat açık, lezzet olarak da vasatın hayli üstünde..
 • 24 saat açık hadisesi yalanmış.. hafta içi 04.00'ten sonra yalan oluyosunuz ama haftasonu 06.00'da bile dürüm zıkkımlanmak mümkün..
 • teb otelinin yanındaki eski sampi yerine açılan yıldız aspava ile ünlü olamadan silinmiş yer. yalnız bu yeni aspava'nın adını "sosyete aspava" yapmışlar. sosyete nedir bre?
 • bir ara kalitesini bozan ama sonradan tad ve kalite olarak tekrar eski havasını yakalamış bp'nin yanında bulunan dürüm aspava'nın kesinlikle yanından geçemeyecek yerdir. bp'nin yanında bulunan yerin ismi konusunda tam emin değilim ama aspavası, lahmacunları ve pidesi kesinlikle çevredeki restoranlardan çok daha başarılı.
 • lezzet olarak bir çok adaşına fark atmış güzide mekan.
 • ankara'nın açık ara en sevmediğim aspava'sıdır. eski evim esat aspavalara yakın olduğundan özellikle meşhur özçelik aspavayı tercih ederdim. 10 seneyi aşkın burayı, bazen yanında ki aspava'ları tercih ederek hafta'da en az iki kere giderdim. sonra çayyolu aspava daha yakın diye tercih etmeye başladım. haftada iki olan aspava alışkanlığım, çayyolu aspava'da ilk önce ayda 1'e sonrasından 2-3 ayda 1'e düştü. sonralarında tekrar esat'a gitmeye başlayınca fark ettim ki çayyolu aspava yüzünden, aspava kültüründen soğumuşum.

  bu sene içerisinde istemeyerek bir kez daha gittim çayyolu aspava'ya, esat için 1 saat fazladan yol yapmak istemedim fakat hata etmişim, 3 saat de olsa gidilmeliymiş esat'a. tamamen aspava ismine güvenerek laçkalaşmış bir yer. lezzet olarak çok geri kalmış durumda, ikramları tam anlamıyla rezalet, fiyat olarak daha pahalı, aspava ruhu kesinlikle yok. sırf yakın diye tercih edilmemesi gereken bir yer, alkol almadıysanız üşenmeyin esat'a sürün. pişman olmazsınız.

  kimse kusura bakmasın ama burayı öven ve aspava olarak gören adam daha önce esat'da aspava'ya gitmemiştir yada ağzının tadı yoktur. illa yakın olsun diye tercih edecekseniz (adını hatırlamıyorum şimdi) yaşamkent girişinde olan aspava'yı (kapanmamışsa) tercih edin.