• demirtaş'ın ikinci tura kalamayacağı kesin.
    ama hdp milletvekili sayısı olarak barajı yıkması gerek.
    o halde hdp seçmeni erdoğan'ı istemiyorsa,
    cumhurbaşkanlığı için en güçlü muhalif adaya oy vermeli.
    milletvekilliği için ise yine hdp'ye oy verir, vermeli.
  • yazarına katıldığım başlıktır. hdp baraj altı kalmamalıdır. doğudaki zulümlerden sonra oy oranlarının ne olacağı meçhuldur. oy kullanacak insanların ne gibi bir muamele göreceği de meçhuldur.
  • tam bunu düşünürken başlığını görünce şaşırdığım kampanya, hdpnin baraj altı kalması 90+ da yenen bir gol olabilir, izin verilmemeli.

deeteklediğim eylem.
  • aslına bakarsanız millet hdp'ye bir şans verdi. seçim öncesi birleştirici tutumları halktan karşılık buldu.

ama seçim sonrası ilk iş belediyelerde öz-yönetim ilanları, kalaşnikofları size döndürmesini iyi bilirizler, sırtını pyd'ye ypg'ye dayamalar vs. bunlar hep ılımlı seçmeni hdp'den kaçırdı. birde bunların üzerine hendek sürecinde yaşananlar gelince hdp baraj konusunda iyice sıkıntıya düştü.

benim düşüncem hdp'nin barajı geçmesi zor.
  • aynen böyle devam edin. edin ki akp 50 sene daha başımızda kalsın. rte'den sonra berat, ondan sonra bilal.. cb için dbhs mv için ftn sl için trsz. oh ne güzel bölünün bölünün.

ben rte'nin yerinde olsam hemen tatile çıkarım valla. muhalefette böyle dangalaklar olduğu sürece ne gerek var şehir şehir gezmeye, o kadar zahmete.

edit: düzeltme

büdüt: yeni sistemde yürütmenin başı başkan olacak, yani eski başbakan. bakanlarını falan komple kendi atayacak. meclisin bi etkisi yok. baraj altı kalacaz diye göt korkusuyla sizi etkilemeye çalışan hdp'lilerin gazına gelmeyin. onların amacı zaten rte gitsin falan değil. valla ikinci turda rte'ye dönüverirler iyot gibi kalırsınız ortalıkta..
  • hdp geçtiğimiz dönem kendisine verilen şansı bir şekilde tepti,yeni dönemde kürt seçmenden oy alabilecek başka aday yok mu?belki de hadep-dehap-hdp tabanının da yeni bir kana ihtiyacı vardır ve ince'ye sıcak bakarlar kim bilsin.
  • meral akşener 'e oy vermek istemeyen bir çok kişi için geçerli bir yaklaşım olacaktır. kırılacak darılacak bir şey yok bunda, meral akşener'in ikinci turda veto yiyeceği kesim sayısı çok daha fazla.
  • bazılarına göre "akp'nin 50 sene daha başımızda kalmasına" yol açacak davranış-mış.
    peki bebeğim, hdp baraj altında kalsın, o zaman akp'den kurtulursun belki.
    te allaaam...
  • neden sadece kürtler tarafından yapılması gereken bir eylem olsun bu? bir yerde rte'ye oy atan birinden bile düşünülebilir. demirtaş ceza evinden çıkmazsa hdp'nin durumunu fazla iyi görmüyorum. vizyonu onun kadar geniş bir isimleri yok.
hesabın var mı? giriş yap