• yer: ıvır zıvır satan bir dükkan
    s1: satıcı 1
    s2: satıcı 2
    d: dreamscape

d: çekecek var mı?
    s1: (içeri doğru bağırarak) şş bülent kerata var mı bizde?
    s2: (şaşkın) kerata ne la?
    s1: (hınzır) eheh sensin kerata. çekecek oğlum çekecek, onu diyom
    s2: haa, yok.
  • bir adorno eleştirisi (bkz: terlik) - terliğe taktım, evet. eğri hayat dik yaşanmıyor, ondan.
  • ayağın ayakkabıya sığmasına yardımcı olan alet. zip programı gibi bişey. çekecek kıtlığı yaşandığı zamanlarda idareten parmak da kullanılabilir. ilk çekeceğin ulu bir insana dar ayakkabı satan bir ayakkabıcının bedduaya uğraması sonucu yaratıldığı söylense de ben buna itibar etmem...
  • satilan her ayakkabinin yaninda verilmesi gerekliligine inandigim yegane icat. sonra otellerden vs. calmak gerekiyor bulabilmek icin. hic cekecek alisverisine giderken dusunmedim kendimi ki nerde nasil satilir onu da hic bilemiyorum.
  • kısa ve plastik olanlarının piyasaya sürülme sebeplerini, süren kişinin beklentilerini ve zeka seviyesini ciddi ciddi merak ettiğim edevat.

hulen 44 numero ayakla gayet gayrinizami şarj uyguluyorum zaten taban vasıtasıyla çekecek denen bu zımbırtıya... mantıklı düşün de sağlam bir maddeden yap değil mi? metal yerine plastik olana gidiyor el ve yine o aynı aptal nakarat:

"çıt"

kırıldı tabii...

plastikten de çekecek mi olur?

hayır eve nasıl sızıyor bu plastik çekecekler onu da anlamıyorum. evde bir şekilde hep bir plastik çekecek var... aileden biri toptancısı mıdır nedir...

metal çekecek iyidir, uzun ömürlüdür, faydalıdır.
  • en iyi olanları uzun ve metal aksamlı olanlarıdır. en kötüleri de kısa ve plastik. kötü olanları mutlaka kırarım kullanırken.
  • kullanımı yaş ilerledikçe artan aparattır bu... kişi ayakkabıya kadar eğilemeyecek ya da ayağı herhangi bir sandalye üstüne kaldıramayacak kadar göbek yaptıysa devreye girer... hatta na böyle baston kadar uzun olanları vardır sırf bu acıya çözüm olmak için...
  • dibiyle vurmak suretiyle konserve açacağı olarak kullanılabilen şirin varlık.
  • karizma kurtaran aparat. misafir tam evden çıkacaktır ama bir türlü ayaklarını ayakkabının içine sokamamaktadır, bütün gözler üzerindedir. işte tam o anda çekecek yetişir imdadına.

en güzel yanı da tasarımının mükemmele ulaşmış olması nedeniyle bir kere alındığında bir daha alınmasına gerek kalmamasıdır. vefakardır, cefakardır, evin içine kapıdan sonra en uzak noktada olmasına rağmen gıkını çıkarmaz, ne zaman gerek duyulsa yapar görevini efendi efendi, görev adamıdır.
hesabın var mı? giriş yap