• sonu belli olmayan çocuk şarkısı ayar oldum, domates çekirdeklerini bulabildi mi merak içindeyim?
    ben çocuğum olsa dinletmem bu nedir yaa.
  • evimizin en son hiti. cocuklari acayip eglendirme ozelligine sahip.
  • resmen büyülenmiş gibiyim.
    dinlemeden uyuyamadığım şarkı.
    illüzyon.
  • çocuklu bir arkadaş grubumuz var, bu şarkıyı açıp baya müsamere gibi canlandırarak oynamışlığımız var çocuklara. harika bir şarkı. bu vesileyle (bkz: şubadap çocuk)
  • çekirdeksiz domates düşmüş yollara,
    çekirdeklerini tek tek bulmaya.

asddfghkl..
  • şarkıda geçen domatese üzülüyoruz oğlumla. çocuk şarkıları yazılırken aslanın babasının savaşta ölmesi ya da domatesin çekirdeklerini kaybetmesi gibi konulardan daha iyisini bulabilirsiniz. çocuklar söylendiği gibi acımasız değildir. bunu ellerinden böyle böyle alıyorsunuz. şarkıda çocuklar gülüyor domatese. çekirdeklerini araması komik mi mk?
  • icerisinde şerefsiz incir, çilek ve şeftali bulunduran çocuk sarkisi
  • muh teee seeem bir eser, bu grubu takibe aliyorum;

https://youtu.be/idg9iq1yiis
  • şahane bir parça.

minik oğlumla aylardır bin defa dinledik, üçbin defa söyledik ve eskitemedik.

yatıyoruz, kalkıyoruz ve çekirdek arıyoruz. sırf bebemle ben mi, anneannesi öğrendi şarkıyı, o da çekirdek arıyor... teyzelerin hep dilinde, başlıyor güzel sesiyle, bizim oğlan mest. teyze adliyede dava peşinde koşuyor, mesaj atıyor, abla çekirdeksiz domates takılmış dilime...
    parka gidiyoruz, bebek arabası iterken maske takmanın bana verdiği cesarete dayanaraktan çekirdek arıyorum...

kutlarım vallahi, tebrik ederim, teşekkür ederim.
    ve incir, şeftali, çilek; yaptığınız dostluğa sığmıyor anacım! üzmeyin dobitis’i.

heyhat; gdo’suz, mis gibi kokan organik tarla domatesleri aşkına!
  • dile yapışan çocuk şarkısıdır. bu sayfaya düştüğünüze göre yüzlerce kez söylemiş olmalısınız. çekirdeksiz domatesler kulubüne hoşgeldiniz.

bazı üyeler incir, çilek ve şeftali için yumuşak ifadeler kullansa da bu şarkıda incir, çilek ve şeftali net şerefsizdir. domates kardeşiniz çekirdeklerini kaybetmiş işte. herkesin başına gelebilir. neden buna çok gülüp domatesi üzüyorsunuz.

peki domates çekirdeklerini bulamadığı için mi üzülüyor yoksa şerefsiz meyveler ona güldüğü için kendini değersiz hissedip mi üzülüyor? benim için bir muamma olarak kalacak.

sözlerini de yazayım tam olsun
    çekirdeksiz domates düşmüş yollara
    çekirdeklerini tek tek bulmaya
    yolda inciri görmüş
    gitmiş onun yanına
    nerde çekirdeklerim
    sende mi ki acaba?
    incir buna çok gülmüş: ahahaha!
    ya ne işi var senin çekirdeklerinin ben de?
    domates buna çok üzülmüş ama yoluna devam etmiş...

yolda çileği görmüş
    gitmiş onun yanına
    nerde çekirdeklerim
    sende mi ki acaba?
    çilek buna çok gülmüş: ahahaha!
    ya ne işi var senin çekirdeklerinin ben de?
    domates buna çok üzülmüş ama yoluna devam etmiş

yolda şeftali görmüş
    gitmiş onun yanına
    nerde çekirdeklerim
    sende mi ki acaba?
    şeftali buna çok gülmüş: ahahaha!
    ya ne işi var senin çekirdeklerinin ben de!
    domates buna çok üzülmüş ama yoluna devam etmiş...

çok yaşa şubadap çocuk!
hesabın var mı? giriş yap