• enver aysever'in pena'nın yeni videosunda belirttiği önermedir. enver aysever gibi militan bir adamın bilim konusunda ortaya fikir atmasını geçtim, şengör gibi bilimin içinden birine laf atması kanımı dondurdu. celal şengör'e katılmıyorum diyebilirdi ancak fikir beyan etmenin ötesine geçip onu yüz karası ilan etmek cidden aysever'in harcı değil.
    düzeltme: yüzkarası değil utancıdır demiştir. he ikisi de aynı kapıya çıkıyor ama olsun.
  • haklilik payi olan onermedir.

organ bekleyenlere dangalak, 80 darbesindeki iskenceleri aklamak ugruna bok yemenin normalligini anlattigi sozlerini hatirladikca, insanlik adina utanmiyor degilim.

edit : dinsizlerin hep yanlis adama oynamasi ya da dinsizlerin hep yanlis adam olmasi durumunun nacizane ornegidir.
  • "tkp türkiye'nin teşhisleri en doğru partisidir" diyen adamdan ne bekliyorsunuz la? tipik cihangir solcusu işte. he diyip geçin.
  • saçma bir söylem. zira türkiye'de akını karasını seçecek bir bilim yok. **
  • enver aysever'i aykiri sorularda bilgisi ile sikerttigi icin icine oturdugundan boyle bir laf etmis olabilir.
  • bunu ifade eden saygısız gelsin de türk biliminin yüzakı olsun o zaman. ama nerde? ancak oturduğu yerden içi boş sorular sorsun.

edit: imlâ
  • (bkz: celal şengör) hocanın bilim konusunda ülkede eline su dökecek kapasitede kimse olmamasına karşın bir kaç söyleminden ötürü linç yemesi olayına bi tarafımla hayret ediyorum. enver aysev kim amk
  • bok yedirmenin işkence olmadığını söyleyen, darbeci generallere övgüler düzen bir tip için söylenen söz. zamanında kenan evren'in taşşaklarını yalayan tipler gelmiş burada celal şengör'ü savunuyor. bu herifteki postal yalayıcılık sürdüğü sürece bu herifin yaptığı bilimin bir anlamı yok.
  • dünyanın saygı duyduğu, dünyadaki tüm ciddi üniversitelerin kütüphanelerinde eser ve makalelerinin bulunduğu üstelik de asıl branşı haricinde bilim felsefesiyle ilgili temel konular hakkında yayınları da bir o kadar değerli olan bir bilim adamıdır.

muhtemelen yine birileri siyasi veya bilimle ilgisiz başka nedenlerle çamur atmaya karar vermiş.

bizde böyledir. eğer siyaseten sizinle aynı çizgide değilse o kişi kim olursa olsun ülkenin "utancı"dır.
148 entry daha
hesabın var mı? giriş yap