• adamın cv sine bakıp öyle konuşmak lazım zannımca. lisansını bile doğru düzgün bitiremeyen tipler celal şengörü eleştirmeye kalkmıyorlar mı ayar oluyorum. seversin sevmezsin, görüşlerine katılırsın katılmazsın ama doğru düzgün kitap okumayan bir toplum olarak 10-15 tane kitap yazan, yüzlerce makalesi olan bir adama saygı duymak zorundasın.

(bkz: celal şengör'ün cv'si)
  • hadi cv o bu şu umrumda değil de ulan hoca gibi ingiltere’ye geliyorum dese ya da amerika’ya saraylarda ağırlayacaklar. desin kütüphanemi halka açacağım birden ülkenin seviyesi yükselir be.
  • bilim insanlığını tartışmıyorum fakat bu adam açık açık 80 darbesindeki bok yedirme olaylarına "bok yedirmek işkence değildir, ben san diego da gördüm, primatlar birbirine bokunu ikram ediyordu gayet doğal bişi" dedi.

artık bu adamın alanı dışındaki herhangi bir yorumuna itibar edip etmemek size kalmış. gerçi bir celalist tip çıkar aslında bok yemek çok faydalı falan der bizim deve sidikçisi sünniler gibi. tevilde sınır yok sonuçta.
  • bir insanın düşüncelerini beğenmemek ile bilim insanı olmadığını iddia etmek çok farklı durumlardır ve birbirleriyle alakaları olamaz. bu iki durumu birbirine katarak önerme olarak karşımıza koyan herhangi bir şahsın da rasyonel düşünebildiğini, mantık ile konuştuğunu iddia etmek gülünç olacaktır. kısacası başlıkta ülkeyi niteleyen önermenin kendisi bir hınç sonucundan fazlası değildir; bir garezdir.

celal şengör'ün bir bilim insanı olarak yaptığı çalışmaları göz ardı ederek hakkında "bilim insanı olamaz" gibi ifadeler kullanan herkes ya cahildir ya da daha yüksek ihtimalle ortalığı karıştırmaya çalışan birer çakal. bu denklem bu kadar basittir.

celal hocamın her söylediğini dinleyip her dediğine kafa sallamıyorum, manyak insanların iddia ettiğinin aksine. ancak bu demek değildir ki birkaç kendini bilmez gelip celal hocanın bilim insanlığı hakkında atıp tutacak ve bizler susacağız. yok öyle yağma.

kendinize gelin ve haddinizi bilin.
  • (bkz: ukalalık)
    (bkz: mütevazılık)
  • güldürdün.
    türkiye değildir dünya çapında kabul görmüş bir bilim insanıdır.
    araştırıp hakkında bilgi sahibi olmadan bazı veletler sözlükte başlık açmaktadır.
    sizin dusuncelerinize aykırı şeyler söylemesi bu gerçeği değiştirmez.
  • (bkz: caltech) nedir bilmeyen bir cahilin açtığı saçma bir başlık.
  • iett otobüs şoförünün cumhurbaşkanı, burhan kuzunun prof, yiğit bulutun ekonomi uzmanı, nihat doğanın sanatçı olabildiği ülkedir.
  • werner von braun'un vergeltungswaffe (intikam silahı) programı çapında geliştirdiği v-1 ve v-2 füzeleri ile kapıları açtığı uzay yolculuğu ve uzaya yük gönderme sayesinde elindeki telefondan tespit kasabilecek yazarımsının önermesidir.
  • (bkz: mal beyanı)
hesabın var mı? giriş yap