mutlu tuccar

  • 3301
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

bernie sanders

ahahahahah. işte buna gülüyorum. ülkem solcuları zencileri, sanders'in adaylığını baltaladıkları nedeniyle suçluyor.

ki (sadece) zencileri suçlamak yanlış. sorun şudur: (bkz: kimlik siyaseti)

sol, bu garabet ideolojiden kurtulmadığı sürece, bernie sanders gibi bir aday asla kazanmayacaktır.

peki neden? çünkü siki var. hillary clinton'un ise amı var. o zaman modern, ilerici, iyi bir solcu olmak için siki olan kişiye değil, amı olan kişiye oy atmak lazım.

ne kadar komik, değil mi? böyle açık açık yazınca insan durumun saçmalığını iyice görüyor, ancak şaka ya da abartı değil.

hillary clinton başlığında tonlarca bunu beyan eden entry var. ha tabii ki bu kadar dobra değil, genellikle "artık abd kadın başkana hazır", "kadın başkan olması tarihi bir olay olur" vs gibi insana ilk bakışta mantıklımsı gelen entryler bunlar.

sadeleştirirsek, ana temaya gelirsek ise bu entrylerin tek dediği bu: "hillary clinton'un amı var, diğerlerin yok. o zaman doğal olarak solcu için doğru seçim, amı olan hillary clinton olmalı."

kimlik siyaseti budur. ha başka kimlikler de olabilir. latino olabilir, eşcinsel olabilir, trans olabilir, afyonlu katolik gay taşfırın ustası olabilir (ki o katolik kısmı olmadı aslında, o olmaz), ana fikir şudur: azınlık über alles.

bu nedenle zaten hem partinin kof establishment'i, hem wall street, hem military industrial complex istediği gibi at koşturtuyor democrat'larda (da). hillary'e dayıyorlar parayı, e onun da amı var, o zaman o kazanır, gerisini geç.

bir sonraki seçimde de latino bir aday desteklerler, ondan sonraki aday olarak da eşcinsel birini vs gösterirler. hepsi aynı bokun laciverdi olur, ama bizim mallar yine "bunun anası ispanyolca konuşuyor, bu hemcinsini sikiyor, bunlara oy atalım solcular olarak" diye toplanır. (tabii ki entryler "abd artık eşcinsel bir başkana hazır" türünden olur).

peki bernie sanders? hiç olmaz.

hem siki var, hem teni beyaz, hem hemcinsini sikmiyor, hem erkek doğdu ve hala erkek, hem yaşlı.

kimliklerde 10 üzerinden 0. sorry bernie, formata uymadın.

bu arada fark etmişsinizdir, adayların politik görüşlerine girmedim bile. çünkü gerek yok. kimlik siyasetinde bunun gibi detayların önemi yok. burada "kadın başkan abd için tarihi bir adım olur" tadında entry kasan 10 kişiden 9'unun, hillary clinton'un siyasi görüşleri, kimlerden para aldığı, geçmişte dedikleri vs hakkında bilgisi yoktur. çünkü gerek de yoktur. çünkü hillary'nin amı var. bernie sanders'in ise siki. o zaman solcu oylar hillary'e.

feel the kimlik siyaseti.

devamını okuyayım »
22.02.2016 00:26