• abartıldıkça "la ben sanattan anlamıyorum mu yoksa" diyen insanları çoğaltan müzisyen.
  • bi söz duyduydum. şarkılar yalan söylemez diyordu. cem kişi bu sözün doğruluğuna kanıt için söylüyor şerefsizim.
  • her şarkısı deneysellik üzerine kurulu bir müzisyen bana göre. ses telleri ile barlarda dans ediyor, zaten tam bir bar şarkıcısı. açık hava konserlerinde "eller havayaya" gelmişler için fazla büyük.
  • mütevazi, sevimli bir çocuk. kendine özgü bir üslup yarattı. ama hadi itiraf edelim. o çatallı gibi sesiyle bağırmaya başladığında, ağzına sivas amele küreğiyle vurmak istemediniz mi hiç? bence aklınızdan şöyle bir geçti.
  • aslında konser başlığına yazmak isterdim ama 2 mart 2012'deki, kendisinin de dediği gibi bursa'daki kaçıncı konseriydi bilmiyorum, arada kaynasın da istemiyorum.

kayıp çocuk masalları önceki albümlerden daha iyi değil kesinlikle. dengi midir? tartışılır orası. dolayısıyla son albüm ağırlıklı bir konser bir cem adrian konseri olmuyor. böyle şımarıkça duruyor yazılanlar biliyorum da nağapiyim?

yahu sonbahar var, aşk bu gece şehri terk etti var, emir var. var da var. bunlar neden konserde söylenmez anlamıyorum. konser başladı. ha bunlardan birini söyledi ha söyleyecek derken bitti. tatsız tuzsuz bir şey oldu. çok sevdiğim bu adamı dinlerken en azından bir iki dakika gözlerimi kapatıp dinlemek, mutlu hissetmek isterdim.

çıkıp sahneye 'la cem kendine gel' diyesim vardı. sandalyemi kaptırmak istemediğim için kalkmadım. diğer birçok konserinde gördüğümüz rock performansları da yoktu. biz gariban çocuğu muyuz? bizde niye yok, bize niye yapmıyorsun?!
  • aynı zamanda "olacak" yerine "olucak" yazan bir insan.
  • yeni albümünü yine sabırsızlıkla beklediğim. albüm ekim'de çıkıyormuş.
  • jehan barbur'un neden isimli şarkısını söylese keşke dediğim adam.
  • dinleyince, dinlendiğim adamdır. her kelimesi her cümlesi sizedir, hayatadır. gerçek sancılar çektirir harflere. an gelir konuşturur ruhunuzu kendisiyle. hislerinizi didikler durur boyuna, engel olmak dahi istemediğiniz bir büyüyle. sizi başka dünyalara ışınladığı için de dinlenilmesi külfetlidir. canınıza kastı vardır. şarkılarına gömülmeden önce, düşünün derim son kez. acıtabilir.
  • dinlemekten hiç bıkmadığım.. şarkılarında fısıltıyla bile söylediği bütün sözlerde kaybolduğum.. canlı performanslarında ellerini izleyip sesinin içime işlediğini hissettiğim. şarkıları masal gibi kendi masaldaki kahraman çocuk..
hesabın var mı? giriş yap