şükela:  tümü | bugün
 • başlık aslında cem küçük'ün deniz gezmiş ve mahir çayan'a terörist demesi olacaktı ama malum karekter sınırı.

  az önce habertürk kanalında türkiye'nin nabzı programında cem küçük'ün sıçmasıdır.

  ulan yıl olmuş 2017 hala bu ülkede bu tür söylemler üzerinden prim yapmaya çalışan sözde gazeteciler var. yahu sen kimsin kalkmış deniz gezmiş'e laf söylüyorsun. sen ne saniyorsun kendini. hadsiz.
 • cem küçük'ün belki de tek doğru sözüdür.

  ek: teröristi terörist yapan fikirleri değil fikirlerini hayata geçirmek için seçtiği yöntemdir.
 • bir teröristin sözü ne kadar ciddiye alınırsa o kadar ciddiye alınması gereken söylem.

  medya teröristi seni.
 • aman, aman iyi demiş. allah muhafaza, deniz ve mahir için ağzından iyi laf çıksa ne olacaktı halimiz? neresinden tutup başlayacaktık kendimizi sorgulamaya?
 • (bkz: küçük)
 • ya şu devrim bilmem ne manyakları var ya. ya yeminle bir gram beyin yok sizde ya. ulan biraz devrimcinin bayrak sallayanı (bkz: gandhi) yi örnek alın. adam pasif direnişiyle hindistan'ı bağımsızlığa kavuşturmuş.evirmiş çevirmiş adam etmiş. siz hala devrim ayağına terör estirenleri savunun. siz devrimin d sini bilmiyorsunuz !!!
 • haklıysa eğer;

  11 ekim 1965'te türkiye işçi partisi'nin (tip) üsküdar ilçe başkanlığına üye oldu. ilk göz altısını 15 ağustos - 31 ağustos 1966 tarihleri arasında ankara'dan istanbul'a yürüyen çorum belediyesi temizlik işçilerinin taksim anıtı'na çelenk koymaları sırasında işçileri destekleyen ve türk-iş yöneticilerini protesto eden gösteri sırasında yaşadı.

  6 temmuz 1966 tarihinde girdiği üniversite sınavında hem fen fakültesini hem de hukuk fakültesini kazandı. babası, deniz'in fen fakültesine gitmesini istedi. deniz, babasının isteğini geri çevirmeyerek fen fakültesine gitmeyi kabul etti. fakat daha sonra fikir değiştirerek hukuk fakültesine kaydını yaptırdı. 7 kasım 1966'da istanbul üniversitesi hukuk fakültesine girdi. ardından 19 ocak 1967'de türkiye millî talebe federasyonu (tmtf) binasının yedd-i emine verilmesi sırasında çıkan olaylarda yakalandı ve bir gün sonra iki arkadaşıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı. 22 kasım 1967'de öğrenci örgütlerinin düzenlediği kıbrıs mitingi sırasında aşık ihsani ile birlikte abd bayrağını yaktıkları gerekçesi ile gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan deniz gezmiş, hukuk fakültesi'nde birlikte okuduğu arkadaşlarıyla birlikte 30 ocak 1968'de "devrimci hukukçular örgütü"'nü kurdu. 7 mart 1968'de iü fen fakültesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşma yapan devlet bakanı seyfi öztürk'ü protesto ettiği için tutuklandı. 2 mayıs'a kadar tutuklu kalan gezmiş, 30 mayıs'ta 6. filo'yu protesto ettiği için yargılandı ve beraat etti. öğrenci eylemleri içinde etkinliği giderek artan deniz gezmiş, 12 haziran 1968'de istanbul üniversitesi'nin işgal edilmesinde önderlik etti. işgal konseyi adına iü senatosu ile baltalimanı'nda yapılan görüşmelere katılan öğrenci heyetinin içinde yer aldı; öğrenci haklarının elde edilip işgalin sona erdirilmesinde etkili oldu. işgalden kısa bir süre sonra istanbul'a gelen 6. filo'yu protesto eylemlerinde yer alan gezmiş, 30 temmuz 1968'de bu eylemlerden dolayı tutuklandı ve 20 eylül 1968'de serbest bırakıldı. bütün bu olaylardan sonra öğrenci hareketinin efsanevi lideri haline geldi.*

  allah bu memlekete bir kez daha atatürkçü, işçiyi destekleyen, yaşasın türk- kürt kardeşliği diyen, son nefesinde dahi "kahrolsun emperyalizm!" diyen, emperyalist emek sömürücü amerikaya karşıt, hukukçu terörist nasip etsin.

  amin.
 • deniz gezmiş silahlı sol örgüt üyesidir. cumhuriyet için çalışan atatürkçü idealist öğretmen filan mı sanki deniz gezmiş de, onun için nasıl böyle denir diyorsunuz? (bkz: silahla yaşayan silahla ölür)
 • cem küçük'ün deniz gezmiş'i tanımamasından kaynaklanan söylemidir.

  hangi deniz o bizim deniz mi?
  (bkz: bizim deniz)
 • (bkz: cem küçük kim amk) dedirten söylemdir