• tarihte din, dil, ırk, renk, vb. temelinde hiç ayrımcılık yapmayan tek devlet adamı cengiz han’dır. netekim hükümdarlığı süresince önüne çıkan herkese eşit şiddet ve zulüm uygulamıştır.
  • harzemsahlara saldırmak üzereyken harzem hükümdarı sorar ''kim bu cengiz" diye ve aldığı cevap "moğol bir kabile reisi" olur.

6 ay içinde cengiz ve ordusu semerkand'ı düşürür. halk büyük bir camide toplanmış. cengiz sorar "ne yapıyorsunuz burada" diye. halk ise "dua ediyorduk son ana kadar senden kurtulmak için" der. cengiz döner ve der ki "adam gibi savassaydiniz ben buraya gelmezdim" ve askerlere, içindekilerle beraber camiiyi yakmasıni söyler.
  • trt'nin tekrar yayınlamaya başladığı dizidir. pazar günleri 18.30
  • izmir de bir semt
  • suser.. arkadasimiz.
  • trt1'in yeni ithal dizisi. diziyi bilmiyorum ama trt fragmanındaki soundtrack ne ise muhteşem (ne olduğunu hatırlarsam dişimi kırcam). ayrıntılar için...
    http://www.trt.gov.tr/…y.aspx?tanitimid=1791&tur=tv

edit: stratovarius - destiny imiş parça. bir kısım final fantasy hayranları tarafından videosu yapılmış ki bu video, hatırlamadığım bir tarihte, hatırlamadığım bir kanalda sürekli gösterildiğinen bünyeme kazınmış. onursuz kıl adama hatırlatma için teşekkür ediyor, trt'de fragman hazırlayan arkadaşlara çalışmalarının devamını diliyorum.
  • ankara'nın mamak ilçesinin bir mahallesidir

muhtarlık telefon numarası : 312 3908112

(bkz: sokak sokak mamak)
  • tokta beyi toktabeki diye çeviren ve benzeri telaffuz hataları yapan dizidir. kolay değil tabi 13. yüzyıl moğolcasından çinceye, çinceden muhtemelen ingilizceye ve oradan da türkçeye çeviriliyor.
  • cengiz han moğol değilmiydi yawww ???
  • @cengizhan olanı beni engellemiş..lan hayırdır!!!!
hesabın var mı? giriş yap