• (bkz: cenk 50 milyon pound len mq)

not: beşiktaş
  • transfermarkt a göre cenk tosun 10.5 milyon, gomis 4 milyon euro.

cenk 26 yaşında, gomis 32. hangi akla hizmet gomis 40 milyon ediyor ben anlamadım.

cenk hakikaten de 15 milyona çok rahat gider de sen gomis'i bu saatten sonra katar yada çin hariç nereye satabilirsin?
  • (bkz: ooo espri)
  • (bkz: len mq) cinsindendir.
  • 18 milyon direnç, 25 milyon tavan seviyeleridir.
    su an dibi gormus diyebiliriz, daha fazla dusmez.
    not: yatirim tavsiyesi degildir.
  • üç sene önce deri 5 milyon euro olan futbolcu.
    iki sene önce ederi 6 milyon euro olan futbolcu.
    bir sene önce ederi 8 milyon euro olan futbolcu.
    bu sezon başı ederi 12,5 milyon pound olan futbolcu.

kısaca en fazla ederini, kendi belirleyen futbolcu. işine saygısı olan, çalışan ve bir yerlere gelmeye niyetli futbolcu. bu sezon ki performansını tüm seneye yayarsa, beşiktaş kulübü pazarlığı 25 milyonda başlatsa yeridir ve umuyorum türk futbol tarihinin en çok bonservis ödenerek türk liginden transfer olan futbolcu olur. olur ki ligin bonservis bedelleri level atlar. biz ne futbolcuları bizim için büyük ama avrupa için komik rakamlara sattık. cenk bu çıtayı yükseltebilecek kişi şu dönemde. umuyorum bu hırsı ve çalışma azmi hep devam eder. biz de kendisiyle beşiktaş kariyerinden sonra bile saygı duymaya devam ederiz.

edit: hazımsız herifler damlamış hemen. götüme taksimetre taktırmadım. oyuncu takibi yapmıyor olabilirsin sevgili klavyelerin efendisi. biraz google kullanarak aşağı yukarı aynı verileri de elde edebilirsin. 12,5 milyon pound yaklaşık 17 milyon euro ediyor seni gidi sığır siki. performansı artan adama da 25 milyon euro değer biçmek saçmalık değildir. millete akıl fikir dilerken kendine bir beyin bulman dileğiyle.
  • 3 bin milyon baloncuk.
  • bu adami satarken demirkolun dedigi gibi fiyati biz belirlemeyecegiz.

benteke denen keko'ya palace 31,2 milyon ödemis. 6 macta golü yok herifin. abouya porto 50 milyon bonservis koyuyor.

epl'de bek oyuncusuna 40-50 milyon veren takima cenk 15-20 milyona satilmaz gencler. bi de küsüratli yazayim deyip, salladigi anlasilmasin diyen adamlar var.

he canim cenk 12,75 milyon yuro.
  • pasaporta göre değişmektedir:

ingiliz olsaydı: 50 m euro
    alman-italyan-ispanyol-fransız-belçika-hollanda: 45 m euro
    brezilyalı: 40 m euro
    hırvat-sırp-portekiz: 35 m euro
    latin amerika: 30 m euro
    rus-iskandinav-ukrayna-romanya: 25 m euro
    türk: 20 m euro

maddi gelirleri diğer tüm ülkelere göre daha iyi durumda olan (yayın hakları vs sebebiyle) ingiliz takımlarından biri, eskaza 30 m euro verirse tadından yenmez.

not: noahspor

edit: alman pasaportu da varmış, o zaman bonservisi 32.5 m eurodur.
  • olympiakos'da o sezon şampiyonlar liginde ve yunanistan liginde fırtına gibi esen mitroglou 15 milyon euro bedelle fulham'a transfer olmuştu.
    lokomotiv moskova'da iyi bir performans gösteren niasse ise şampiyonlar liginde başarılı olmadığı halde 18 milyon euro bedelle everton'a transfer oldu.
    piyasalar an itibarı ile o sezonlardan daha bir uçuşmuş halde , transfer piyasası bayağı bir yükselmiş durumda.
    bunları göz önünde bulundurunca eğer cenk tosun premier lige transfer olcaksa niasse'nin 18 olduğu bir piyasada 25/30 eder.
hesabın var mı? giriş yap