şükela:  tümü | bugün
 • 25 yılı kafalarda 25 yıldan daha büyük, daha heybetli göstermek için kullanılan söz.
 • türkçedeki en salak isim tamlaması.
  tam bir kifayetsiz muhteris beyanatı.
 • harun kolçak'ın yakında piyasaya çıkacak olan best of albümünün adı.
 • harun kolçakın çıkmış olan albümüdür. zaten ölümsüz şarkılardan oluşan albüm düzenleme ve düetlerle efsane olmuştur.
 • kesinlike son yillarda dinledigim en kaliteli albumlerden biri. harun kolcak bu album ile biz 90`larda genc olmus kisileri mest etmeyi amaclamis ve bunuda basarmis. 90`lara ait tinilar harika duetlerle biraraya gelmis ve bu muhtesem calisma ortaya cikmis.
 • 90lar çocukları için mükemmel bir albüm olmuş. büyük adamsın harun abi.

  korkuyorum
  elimde değil
  gitme seviyorum
  ölürüm elinde
  ağlat beni

  en sevdiklerim oldu. yaşar sıçmış sıvamışsın en kötü seninki. mutlaka dinleyin.
 • harun kolcak'ın eski şarkılarının yeniden yorumlandığı, 2016'ın en güzel albümlerinden biri.

  albümdeki en güzel yorumlar gökhan türkmen, kubat ve gülçin ergül'e ait olmakla birlikte diğer sanatçıların da emeğini görmezden gelmek olmaz. hepsinin emeğine sağlık.

  bir an önce eski sağlığına dön ve yarım asır albümünden mahrum etme bizi harun kolçak.
 • harun kolçak'ın en bilindik şarkılarını düet şeklinde tekrar söylediği albüm.
  dinlerken, her çalan şarkıyı duydukça o kadar mutlu oldum ki, döndürüp döndürüp dinliyorum kaç gündür.
  benim en sevdiğim şarkılar; yaşar, tan ve ışın karaca ile birlikte söyledikleri oldu ama bu demek değildir ki diğer düetler kötü.
  bu şarkıları dürüst olmam gerekirse senelerdir dinlemiyordum, siz de açın ve hiç parça atlamadan albümü bir kere de olsa baştan sona dinleyin.
  umarım harun kolçak sağlığına kavuşur ve biz uzun yıllar daha böylesine güzel şarkılar dinlemeye devam ederiz.
 • uzun süre çıkmasını beklediğim ancak spotify üzerinden albümü dinleyince hayalkırıklığına uğradığım bir albüm oldu. seçilen isimler çok alakasız sesleri parçalara gitmemiş, düzenlemeler desen orjinallerinin yanında -ki onno tunç, iskender paydaş'tan sonra tabii ki çok zor- çok sönük kalıyor.

  albümde ses ve düzenleme açısından tek doğru seçim yanımda kal ile gökhan türkmen olmuş, söylerken içine işliyor adamın.

  harun abi olur da okursan hasta halinle sakın üzülme, allah sana şifalar ve uzun ömür versin.
 • bir harun kolçaksever olarak bu albüm için çok büyük umutlar beslemiş, taa mart ayında haberini aldığımdan beri takip etmiştim. açıkçası benim beklentilerimi çok karşılamadı.

  harun reyiz her zamanki gibi süper söylüyor, şarkı seçimleri de çok iyi ama en büyük hayal kırıklığı şarkıların düzenlemelerinin orijinalleriyle neredeyse aynı tutulması. böyle düet albümlerde şarkıların misafir yorumcuların ellerine biraz daha fazla bırakılmasının yeni bir soluk kazandırmada çok önemli rolü vardır, bu albümde bu nokta ıskalanınca bana çok keyif vermedi. resmen karaoke yapmışlar gibi hissettim dinlerken.

  şarkı-şarkıcı eşlemeleri de daha iyi yapılabilirmiş. mesela yaşar'ın da albümde yer aldığını duyunca müptelayım sana'yı söylediğini ummuş, hatta neredeyse bundan emin olmuş, düşününce yaşar'ın sesinden şarkıyı net olarak duyabilmiştim. ama bir de baktım ki, müptelayım sana umut kuzey'e gitmiş, yorum ve düzenleme ile tam bir bar şarkısı haline bürünmüş. büyük hayal kırıklığı. yaşar'ın söylediği "haketmedim ayrılığı" fena değil ama müptelayım sana olsaydı o zaman albüm kopar giderdi.

  "sensiz olmam", bedük'ün elinde çok daha başka yerlere gidebilirmiş de bu kadarına izin verilmiş gibi. yine de en fazla değiştirilen şarkı bu olmuş, iyi de olmuş. "gitme seviyorum", tan ile biraz daha damar, daha arabesk, güzel olmuş. dinlerken "bu şarkıyı hakan altun söylese keşke" diye düşündüm ben. "yanımda kal", gökhan türkmen'e en yakışacak şarkı. çok iyi eşleştirme, iyi yorumlanmış. hepsi'nin gülçin'ine "ağlat beni" söyletmişler, şarkıyı hiç olmayacak bir altyapı üstünde o kadar deforme etmiş ki kulak tırmalıyor. canım "bile bile", canım aşkın nur yengi ile çok güzel olabilecekken acayip uyduruk bir düzenlemeye kurban gitmiş. ışın karaca ile "elimde değil", zara ile "korkuyorum" yine fena olmayanlardan. tabii albümde bendeniz'i, emel'i arıyor gözler kulaklar.

  keşke "bu ilk versiyondu, hastalık dönemine denk geldi, aceleye getirdik. aslı şimdi geliyor" dese harun reyiz de hak ettiği gibi, beklediğimiz gibi on numara bir albümle buluştursa bizi.