aynı isimde "chernobyl" başlığı da var
1636 entry daha
  • hakkinda ne desem havada kalacak. inanilmaz bir is cikarmislar. belgesel gibi ama cok daha iyi. gercek olaylar ve kisiler uzerinde yukselen, politik dogruculuk yapmadan dogrulari insanin agzina yuzune carpan bir dizi. senaryonun akiciligi, oyuncularin muhtesemligi, o muazzam sanat yonetmenligi uzerine saatlerce konusulur. her bir karesi odulluk fotograf gibi.

--- 4. bolum ---

o hayvanciklara herkesten fazla uzuldum. yavru kopeklere, guzel suratli kedilere, acliktan birbirini yiyen ev hayvanlarina, yasli kadinin vurulan inegine itfaiyecilerden, madencilerden, catiya cikarilan zavallilardan bile daha cok uzuldum. nasil bir caresizliktir... avcilarla beraber ben de votka sisesini kafama dikmek istedim izlerken.

baslikta yazanlar olmus, lyudmilla ignatenko'nun bebegini gostermemelerini inanilmaz takdir ettim. bu bir freak sov degil, insanlik drami. basta izlerken "sevdigim adam direk uranyuma donusse bile olurken ben de onu yalniz birakamazdim, sarilmadan olmesine musaade etmezdim" dedim. sonra bebeginin basina gelenleri gorunce paramparca oldu icim. nasil bir aci...

sovyet rusya'nin disiplinine, insanlarinin fedakarligina sapka cikardim. evet, bir felakete yol actilar ama sonrasinda gosterdikleri dirayet ve fedakarlikla hepimizin, butun avrupa ve kuzey afrika'nin hayatini kurtardilar. inanilmaz. milyonlar olmesin diye kendilerini anormal acili bir olume atan binlerce insana hayranlik duymamak mumkun degil.

--- 4. bolum ---
1749 entry daha
hesabın var mı? giriş yap