• otobuste giderken okundugunda ucsuz bucaksiz misir tarlalarinin arasindan gecilirse, tip literaturune gecmemis cesitli yeni fobilere sahip olmanizi saglayan hikaye.
  • stephen king bahse konu film ve öykü hakkında şöyle der:

"öykü daha korkunçtur çünkü, dürüst olmak gerekirse öyküde mısır daha korkunçtur. filmde ise mısır daha çok mısır gibi görünür. hayal gücünü serbest bıraktığınızda mısır her şeyden daha korkunç olabilir ama ekranda görüntü olarak mısırın köpek balığı ile kapışmasına imkan yoktur.
    ilerde terminatörde parlayacak olan linda hamilton bu filmde de her şeyini vererek oynar. ama bazen bir kişinin her şeyini vermesi yeterli olmaz.
    ayrıca filmde, çocuklarımın yıllardır söyleyip söyleyip güldükleri bir de replik vardır; "yabancı! kadının elimizde". dikkatinizi çekerim öykü de böyle bir replik yoktur."

outlander! we have your woman.

not: stephen king'in stephen king goes to the movies isimli kitabında öykü ve film hakkında söylediklerinin bir kısmını elimden geldiğince kendim çevirdim.
  • linda hamilton'u meşhur eden filmlerden biridir.
  • 1993 'de kurulmuş hip hop grubudur. bazı efsanelere imza atmıştırlar (bkz: american dream)
    üyeleri:
    (bkz: big l)
    (bkz: bloodshed)
    (bkz: ma$e)
    (bkz: cam'ron)
    (bkz: herb mcgruff)
  • görenin kült bir kitaptan uyarlama falan zannedeceği kötü filmler serisi. yani neden böyle bir şeyin 7 tane filmini çekme gereği duyulmuş anlamıyorum.
  • ilki gayet iyi olan ancak devam filmlerinde sıçıp batıran seridir.
  • nazarımda shirley jackson ın the lottery adlı hikayesiyle benzerlik var. belki esinlenmiş belki örnek alınmış olunabilir

ayrıca children of the corn trailer dan edindiğime göre her ne kadar kısa bir hikaye olsa da aslına sadık kalmışlar

öykü uzatılmadan kararınca nedensiz başladığı gibi tam anlamaya başlarken bitiyor haliyle kafalarda deli sorular olmasına rağmen öykünün çekiciliğinin ve gizeminin sırrına vakıf olamamanın verdiği arzudan dolayı bu şekilde kalması doğru bir tercih olmuş
  • film olanından bahsedecek olursam, isaac karakteri çocukken benim ödümü patlatırdı. film bende etkileyici bir yere sahiptir. günümüzde yapılan korku filmlerinden ne yazık ki bu etkiyi alamıyorum.
  • roman efsane, filmleri maalesef tam tersi. fazla zorlamamak lazım film çekmek için.
  • yıllar önce seyrettiğim, ebeveyn katliamı sahnesine kadar gayet iyi ilerleyen ancak daha sonradan klişeye saran film. orijinal hikayeyi okumadım ancak birçok stephen king uyarlaması gibi filmi oldukça kötüdür. ancak görünüşe göre gişede iyi para yapmış ki yıllar içinde bir sürü çok kötü devam filmi çekilmeye devam etmiştir. hayır yani kısacık hikayeden nasıl bu kadar konu çıkarırsın o da ayrıca tartışılması gereken bir durum.

https://www.imdb.com/title/tt0087050/
hesabın var mı? giriş yap