şükela:  tümü | bugün
 • pixelberry'nin muhteşem ötesi muhteşem oyunu. şimdilik android üzerinden oynanabiliyor. tipik otome game; yani hikayelere yaptığınız seçimlerle yön vermeniz söz konusu, bununla birlikte pixelberry'nin özgünlüğü küçümsenecek gibi değil.

  oyun kendi içerisinde "kitaplar" barındırıyor. her kitaba hafta içerisinde güncellemeler geliyor. tabii bu kitapların türleri de var; gizem, romantik, fantezi gibi. ara ara özel bölümler de geliyor. ayrıca lgbt-ı dostu bir oyun, etnik kökenlere de özel bir hassasiyetleri var. oyunda her milletten karakter görebiliyoruz.

  her kitap birbiriyle bağlantılı. yani bunu bilerek mi yoksa öylesine mi yapıyorlar bilmiyorum. örneğin "the crown and the flame" -bir nev'i khaleesi ile aynı kaderi yaşayan bir prensesi anlatır- "the freshman" kitabında bir dizi olarak sunulur bize. bir yerden sonra kafa yormayı bıraktım, çok karıştı çünkü zaman çizelgesini oluşturamadım.

  oyunun eksisi yok mu var tabii. özel kıyafetler, flashbackler, özel senaryolar için para harcamak gerekiyor. kanımca para harcamaya değer tek kitap "endless summer" bir de o kadar yeni kitap çıkarttılar hala most wanted'ın ikinci kitabını çıkaramadılar.

  yine de bunlar bu oyunu severek oynamamda engel teşkil etmiyor doğrusu.

  edit: sildim oyunu. zira oyunun sürekli para istemesi dayanılacak gibi değil.
 • amariganların hayatımıza kattığı bir yenilik. madem kitap okumuyonuz alın oyun oynayın bari demişler. hikayeleri beğeniyorum lakin elmas pahalı, tabi amarigada olsak ucuz ama bize pahalı. apk sitelerine falan baktım ama güvenemedim şimdi de youtubedan başkalarının okumalarını izliyorum. gerçi artık onları choice'leri oluyor ama merak işte. okunmalı okutturulmalı derim.
  tanım : oyunlu kitap
 • instagram'da dakika başı reklamı çıkmasından dolayı indirip denediğim oyun. bilgisayarda da seçimli hikaye oyunlarına alışık olduğum için başarılı buldum açıkçası, gerçi sadece freshman'i oynuyorum şu anda.

  eksisi ota boka para istemesi. bunu her premium diyalog seçiminde para istemek yerine aylık abonelik türevi bir şey sunsalardı düşünmeden alırdım açıkçası ama microtransaction işi beni geriyor fazlasıyla.

  velhasıl, para vermediğim için odun odun cevaplar vererek oynuyorum premium diyaloglarda. nabalım kısmet.
 • prensin dikkatini çektim, kendimi saraya davet ettirdim, o pis rekabetçi zillilerin kiskancindan kurtardım prensi, ve son dansı benimle yaptı. başbaşa bir sohbetler bir şeyler..

  her şey buraya kadar güzeldi ama yarın kraliçe, yani kayınvalide to be'ye kendimi beğendirmem gerek, istediğim kıyafete daymındlarım yetmiyor. beleş olan varoşgülü sıtayl elbisemle gitmeye de utanıyorum. sanırım saraydan gizemli şekilde kaçıp prensin uhdesi olarak kalmaya karar verdim.

  uninstall the game annecim. para mara yediremem böyle bir oyuna.

  tanım: paralı oyun.

  vazgeçtim, dandik elbiseyle gideceğim. sağlam ezikleyecekler beni büyük ihtimal. bakalım neler olacak