şükela:  tümü | bugün soru sor
  • pixelberry'nin muhteşem ötesi muhteşem oyunu. şimdilik android üzerinden oynanabiliyor. tipik otome game; yani hikayelere yaptığınız seçimlerle yön vermeniz söz konusu, bununla birlikte pixelberry'nin özgünlüğü küçümsenecek gibi değil.

oyun kendi içerisinde "kitaplar" barındırıyor. her kitaba hafta içerisinde güncellemeler geliyor. tabii bu kitapların türleri de var; gizem, romantik gibi. ara ara özel bölümler de geliyor. ayrıca lgbt-ı dostu bir oyun, etnik kökenlere de özel bir hassasiyetleri var. oyunda her milletten karakter görebiliyoruz.

her kitap birbiriyle bağlantılı. yani bunu bilerek mi yoksa öylesine mi yapıyorlar bilmiyorum. örneğin "the crown and the flame" -bir nev'i khaleesi ile aynı kaderi yaşayan bir prensesi anlatır- "the freshman" kitabında bir dizi olarak sunulur bize. bir yerden sonra kafa yormayı bıraktım, çok karıştı çünkü zaman çizelgesini oluşturamadım.

oyunun eksisi yok mu var tabii. özel kıyafetler, flashbackler, özel senaryolar için para harcamak gerekiyor. kanımca para harcamaya değer tek kitap "endless summer" bir de o kadar yeni kitap çıkarttılar hala most wanted'ın ikinci kitabını çıkaramadılar.

yine de bunlar bu oyunu severek oynamamda engel teşkil etmiyor doğrusu.

edit: sildim oyunu. zira oyunun sürekli para istemesi dayanılacak gibi değil.
  • amariganların hayatımıza kattığı bir yenilik. madem kitap okumuyonuz alın oyun oynayın bari demişler. hikayeleri beğeniyorum lakin elmas pahalı, tabi amarigada olsak ucuz ama bize pahalı. apk sitelerine falan baktım ama güvenemedim şimdi de youtubedan başkalarının okumalarını izliyorum. gerçi artık onları choice'leri oluyor ama merak işte. okunmalı okutturulmalı derim.
    tanım : oyunlu kitap
  • instagram'da dakika başı reklamı çıkmasından dolayı indirip denediğim oyun. bilgisayarda da seçimli hikaye oyunlarına alışık olduğum için başarılı buldum açıkçası, gerçi sadece freshman'i oynuyorum şu anda.

eksisi ota boka para istemesi. bunu her premium diyalog seçiminde para istemek yerine aylık abonelik türevi bir şey sunsalardı düşünmeden alırdım açıkçası ama microtransaction işi beni geriyor fazlasıyla.

velhasıl, para vermediğim için odun odun cevaplar vererek oynuyorum premium diyaloglarda. nabalım kısmet.
  • şu andaki en büyük guilty pleasure’im olabilir. dunyadaki butin klise romantik komedileri toplamislar bu oyunu yapmislar. bi de acilis oyunu olarak her genc kizin hayali prensli hikaye koymuslar prens olarak seceneklerin arasina sarisin bir yakisikli koymuslar. royal wedding etkisi hala surmekte ve her yerde turuncu kafa harry ile paçoz sinsirellayi gormekten zaten bilinc altimisa islenmis prensler dusesler, olmus sana para tuzagi. gerci oynarken mıç mıç romantij prensten ziyade prensin cool ötesi kankisine meylediyosun. adam soyadiyla hitap ediyor yazdigi kiza tam bir malfoy etkisi yaratiyo bunyede. ama rakip diye karsina cikardiklari cirkeflere inat prensle evlencem taam mi diye tutturmaya devam ediyosun.

oyunu ikinci oynayisimda direkt kankiye meyletme planim oldugundan prensi aldatiyormus gibi olmayim sonucta o kadar hukukumuz var ayip olmasin diye * iticiler otesi ve cirkinler cirkini bir prens sectim kendime bu sefer de musmula surati ve micmicli romantik kisiligiyle adam icimi kiyiyo. skiplere basasim geliyor. hersey kankiyle desti izdivacimiz icin. aha geldi yine musmula prens. gachayim

ımza:29 yasinda, son derece ciddi ve sıkıcı bir işi olan, yeterli duzeyde iq’ya sahip nişanlı bir dişil birey. `:kurtarin beni bu illetten :(`
  • oyunu 2 gündür oynuyorum, tesadüfen internette görüp indirdim. klişelerle dolu hikayeler fena olmasa da şimdiden bu kadar para istemesi sıktı. ilerleyebilmek için resmen diamonlara ve anahtarlara para bayılmak gerekiyor :(