• gönderilen hiçbir ürün görselle aynı olmuyor.
  • ara sıra mecburiyetten kullanıyorum. yılda iki falan. zırt pırt mesaj, mail... panter gibi insan üstüne yapışıyorlar. çok da bişeysi yok. kendi kendilerini pohpohla büyüyorlar.
  • mobil uygulama üzerinden 15 tl indirimi vermemek için kart bilgileri eksik deyip işlemi reddeden site. halbuki indirimsiz haliyle sitesinden aynı kart bilgileriyle işleme izin veriyor. ülkede tekellesmeye izin verilirse böyle onumuze konulani yeriz.
  • trendyol ikinci el işine de girmiş, bence sizde atlayın hemen.iyice çöpe dönsün e alışveriş
  • bir adet ürün için kendileriyle 8 kere telefon görüşmesi yaptım, sonuç olarak pazartesi teslim edilecek diye sms ve mail aldığım ürün halen ortada yok. ürünün nerede olduğunu ben göremiyorum, işin ilginci onlar da göremiyor dediklerine göre. konuşmalardan bir tanesinde bana teslimat yapacak çiçekçinin bilgileri verilirken bir sonraki konuştuğum müşteri ilişkileri temsilcisi bu bilgileri veremeyeceğini söyledi. bayi tarafından kar yağışı bahanesiyle 2 gündür oyalanıyorum ancak kar yağmıyor. görüştüğüm bi temsilci teslimatı çiçekçinin yapacağını söylerken bir diğeri ürün çiçek olmadığı için farklı tarzda bi bayinin teslimat yapacağını söyledi. son olarak iptal için konuştuğumda ise ürün dağıtımda gözüktüğü için iptal edemediklerini söyledi. teslimat kotası (?) dolmazsa (!) bugün ya da yarın teslimat yapılacakmış. yine olmazsa tekrar arayın dediler. kendilerinden bugüne dek 23 kez alışveriş yapmıştım, bu denli rezalete ilk kez şahit oluyorum. benim için bitmiştir.
  • geçen doğum günümde, arkadaşımın gönderdiği çiçek için, benden bahşiş talep eden kuryesi olan firma.
    kendimi geçtim, resmi birine de bu şekilde çiçek veya hediye yollayabilirim. karşı taraftan bahşiş istemek nedir ya. kendimize sipariş etmiyoruz ki.
    herşeyin ayarı ve adabı bozuluyor artık.
  • günün belli zamanlarında, hediye gönderimi yapmanızı sağlayan sistem.

bugun yaptığım siparişte, 15.25 de "siparişinizin görseline linkten ulaşarak 10 dakika içerisinde onaylayabilirsiniz." mesajı geldi. linki tıkladım ve saat 15.26 olmasına rağmen "siparişiniz için 10 dakikalık görsel onay süreniz dolmuştur. siparişiniz x x isimli alıcıya belirttiğiniz zaman aralığında teslim edilmek üzere servis aracına yüklenmiştir." mesajıyla karşılaştım.

kendileri adına biraz üzücü bir durum.

edit: web sitesi/iletişim sayfası üzerinden kendilerine şikayetimi ilettiğimde anında çözdüler. sistemin, yoğunluktan kaynaklanabileceğini ilettiler. çok hızlı geri dönüş aldım. kendileri adına baya sevindirici bir durum.
  • bu siteden daha önce bir arkadaşıma tayin hediyesi yollamistim o cicekti ve sorunsuz gitmişti lakin..
    bir hoşluk yapıp başka bir arkadaşla birlikte ortak arkadaşımıza tasarım hediye seçelim, iş yerine gelsin kız mutlu olsun diye düşündük dusunecegimize bin pişman ettiler sagolsunlar. bir ay geçti kızın doğum günü üstünden hediye yok. uygulamasından bakıyorum kargoya verilmesi iki hafta sürdü kargoda da ordan oraya sürüklenmiş durmuş (bkz: mng pişmanlıktır) en sonunda kıza itiraf ettik sana böyle bir sürpriz yaptık ama olmadı diye. kız aradı bugün şubeden demişler ki gelip teslim alın yoksa geri yollariz diye. paramızla rezil olduğumuza mı yanayım yoksa sürprizin elimizde patlamasına mi bilmiyorum ama bildiğim şey kesinlikle bu siteden alışveriş yapmayacağım, hediye yollamayacagimdir.
  • entryi bu müzik: https://www.youtube.com/watch?v=udvtmyquayw eşliğinde okuyabilirsiniz.

uzak durulması gereken ve hediye için tercih edilmemesi gereken bir site. paramın üzerine çöktüklerini ve herhangi bir çözüm üretmediklerinin farkına vardım. fakat bu farkındalık için içsel bir yolculuğa çıkmam gerekti. 19 ocakta verdiğim sipariş 28 ocak olmasına rağmen kargoda gözüküyordu. fakat kargoda hareket yoktu. görsel kargom ölmüş müydü? 150 kglık bir buzdolabı altında feci bir şekilde can vermiş olabilirdi. kapısı tam kapanmayan bir kargo aracının arka kapısından düşüp bir başka aracın altında kalmış da olabilirdi. bu işin peşini bırakmamalıydım. düşünen bir hayvan olarak bu işi çözebilecek kapasitede olduğuma karar verdim ve bu işi çözeceğime ant içtim. (sonuçta 10 sezon csi, 78 sezon arka sokaklar, 7 sezon brooklyn nine-nine izledim. tabi ki tartışmasız evrenin en büyük sanat eseri friends. )

1- çiçeksepeti: "mng kargo ile iletişime geçin. kargodayken işlem yapamayız."
    2- mng kargo: "satıcı kargoyu vermemiş olabilir. işlem gözükmüyor. satıcıyla iletişime geçin."
    3- satıcı: "çiçeksepeti ile iletişime geçebilirsiniz."

bir an durdum ve düşündüm. aldığım eğitimi, hayatımı, önceden verdiğim onlarca kargo siparişini, üniversitede aldığım mantık derslerini, izlediğim filmleri, okuduğum kitapları, eski sevgililerimi, nostaljik tramvay içinde yolculuk yaptığım yağmurlu günleri, o tramvayın buhulu penceresine çizdiğim şekilleri. hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti. fakat bu önermeler beni sonsuz bir döngü içine soktuğunu fark etmem uzun sürmedi.

bu döngü bir yerde kırılabilir miydi? bu döngüyü kıracak olan ben miydim? yoksa bir başkasının dokunuşumu gerekiyordu bu döngüyü kırmak için. ben bir müşteri olarak elimden gelenin en iyisini yapmamıştım. bir yerde hata yapmış olmalıydım. ah benim küçük avokadom açılan bir kargo kapısından düşüp arkadan gelen aracın altında kalarak şu an e-5'in asfaltına mı yapıştın, yoksa satıcının deposunda hayatına devam mı ediyorsun? bilmiyorum. fakat umarım gittiğin yerde mutlusundur. görsel
  • tr de çiçeğini, çikolatasını almayan birey yoktur.
hesabın var mı? giriş yap