• tam bir ponzi dolandırıcılığı örneği. hakkında yazılmış şöyle bir yazıyı okumakta yatırımcılar için büyük faydalar var: http://ciftlikbankgercekleri.com/…alan-mi-soyluyor/
  • bu gün bir arkadaşımın bahsettiği limited şirket . dediğine göre yüze, seksen veriyormuş daha önce küçük paralarla girip çıkarmış parasını ve güvenmiş de. sonra 11k ile girmiş sordu bana ne diyorsun diye, uyardım ne ettiysem anlamıyor siz de ille bu işe girecem diyorsanız oraya vereceğiniz parayı gözden çıkarın sonra üzülürsünüz.
    önemli not: yatırım tavsiyesidir.
  • bir şeyin ponzi oyunu olup olmadığını anlamanın en iyi yolu bakanlıktır.

bakanlık ödül veriyormuş, vermiş, verecekmiş... gibi söylentiler duyuluyorsa, bingoo saadet zinciri.
  • bankalardan daha uygun fiyatlı kredi kullanmak yerine vatandaşa %80 faizle borçlanan koca yürekli şirket.
  • (bkz: argüman bey lütfen siktiriniz gidiniz)

boş argüman, bitcoin ile çiftlik bank'ı bir tutmak, sanal yumurta sıçan tavukları savunmak, savunduğu şeye kötü bir şey denince eleştirenlere cahiller demek.. daha fazla sinirlenip konuşmayın adam troll sanırım. jet fadıl'ın destekçisi de olabilir.

çiftlik bankın tıfıl ceosu savunmuyordur lan bu kadar bu sistemi. hatta buraya bakıp taşşak geçiyordur bu herifle. sanki herif gerçek inekleri, yumurtaları, tesisleri görmüş gibi konuşuyor.

edit: 46 entrysi var gelmiş sözlüktekilere laf ediyor. açık açık bu herif çiftlik bank çalışanı olabilir. yeni bir yazarın gelip mal gibi bir ponziyi savunması normal değil. engelleyin suser kardeşlerim.
  • nicelerinin kendisini kandırdığı yeni nesil zengin olma umudu.
  • web sayfalarında evraklarım altında sundukları tapuların bir kaç tanesini elden çıkartmış olan şirket. tapuların güncel takyidatlarını benimle paylaşan arkadaşımın, bu evrakları paylaşmama ricası nedeniyle paylaşamıyorum. ama tapu takyidat sistemine erişebilecek arkadaşlar, bu bilgiyi teyit edebilir.

ayrıca sundukları 2 tane tapunun bilgilerine benzer kayıtların tapu 1 ve tapu 2 sayfalarından satışa çıkartıldığını görebilir. web sayfalarındaki sırayla 4. ve 10. sundukları tapu. belki de bu ilanlar sadece benzerlik taşımaktadır ama ilan tarihleri ve yüzölçüm bilgilerinin bu kadar benzerlik taşıması da çok ilginç.

henüz yatırım yapmamış ama yapmayı planlayan arkadaşlar için bu bilgileri paylaşıyorum. yoksa çiftlikbanka rakip bir şirketim var da çekememezlik yapıyor değilim:)
  • üyelerinin büyük çoğunluğu akıllı adamlar, çoğu dümenin farkında. yeni gelecek keklikler ürkmesin diye pohpohluyorlar. parası içerde olanlar önce amortileme sonra batmadan gidebildiği yere kadar kara geçme derdinde.

mesele batmadan voliyi vurmak. değil mi kafkas kardeş?
    (bkz: #70258349)

düzeltme: imla
  • reklamı izleyince ben de inanamadım.eğer dediklerini yaptılar veya yapmak için planlanan düşünceler varsa ülke için güzel bir durum.
  • bu şeyin televizyonda reklamının yapılması skandaldır.
hesabın var mı? giriş yap