• ben de niye gelmiyorsunuz ekşi soru cevaba diye yorum yazacaktım ki geldiniz. bu kadar da boş olduğunuzu göstermeseydiniz amk dün bir bugün iki, biraz nazlansaydınız :)

hoşgeldiniz, severek takip ediyoruz iyi ki varsınız.
    • cem: öyle bir denk geldi ki... dünkü yayınlanan programda 2 ekşi sözlük yazarı gelmişti. ondan sonra sözlük yazarları binlerce yorum yapıp gündeme aldı.

heyecanlanıyoruz, mutlu oluyoruz böyle olaylara. :)

fazlı: ben zaten ekşi sözlük'ü takip ediyorum. film izlemeden önce kesinlikle bakıyorum. ayrıca ekşi'deki her eleştiriyi çok seviyorum.
  • toplu taşımayla geldiniz dimi. saat 5 oldu.
  • merhaba sizi çimenlerden beridir takip ediyoruz ve şunu sormak istiyorum. hiç mi pes etmek istemediniz ve bu süreçte bırakmayı hiç düşündünüz mü?

ek lütfen bir çimen kupası yollar mısınız. iki cimri olarak beni şaşırtın lütfen. fazlı adamın kolunu rahat bırak
    • cem: gerçekten zor bir süreç içerisinde çektik. tam kapanmada artık çekemeyeceğimize karar verdik. bizi yıldırmayan şey, pandemide bizi eğlendiren şeydi.

fazlı: insanların sevgisini görünce devam etmeye karar verdik. zor bir dönemden geçtik ama...

cem: çimen kupası yakında internetten satılmaya başlayacak.

fazlı: insanlar birbirlerine dokunmadan nasıl konuşuyor? :) anlamıyorum...
  • merhaba hoş geldiniz

neden bu kadar çok teknik aksaklık yaşıyorsunuz? volkan ögeli bölümde ses ve senkron gitmiş bölüm ziyan olmuş resmen

teknik hatasız bölümlerle başarılar... seviliyorsunuz
    • cem: biz ilk sezonda kendi arkadaşlarımızla bir işe giriştik. 2. sezonda her şeyi halledeceğiz diyen bir ekip geldi. ama o da seyircili çekime pek alışkın olmadıgı için altından kalkamadılar.

ona rağmen volkan öge bölümünde talihsiz ses sorunları çıktı. senkron kayması da youtube'da bazen olabiliyor. inanılmaz üzülüyoruz böyle durumlarda.

fazlı: bizi seven insanlar teknik sorunlara rağmen izliyor. söz veriyoruz bundan sonra olmayacak. yılbaşı programımızda bir sürprizimiz var. bu işi çözeceğiz.
  • fazlı polat anlatıldığı kadar cimri misin?
    • ilişki testinde bir-iki cimrilik şakası insanlar reaksiyon verince yaptım. hakikaten o kadar cimri değilim, daha cimriyim şaka şaka... tutumluyum diyelim.
  • hoş geldiniz. nasılsınız ? son zamanlarda izlediğim en güzel talk show kesinlikle açık ara sizinki. sorum şöyle. "hiç yer yarılsa da içine girsem" dediğiniz an oldu mu ? olduysa anlatır mısınız ?

not: övmek için cem işçiler`den para falan almadım. vallahi almadım.
  • exxen'e bi kapak atsak ne iyi olur diye düşündüğünüz oluyor mu?
    • cem: buna kapak atmak olarak bakmıyoruz. exxen, gain gibi platformlar genelde ücretli platformlar olduğu için izleyicimizde negatif bir algı yaratıyor.

fazlı: birkaç yerden teklif geldi. o dönem için kabul etmedik. yarın öbür gün ne olur belli olmaz ama insanların bize kolay bir şekilde ulaşabilmesi ilk tercihimizdir...

instagram adresim hala aynı. :)
  • yoğun iş temposu yüzünden kaçırdığım etkinlik. ancak belki bir ihtimal okurlar diye yazmak istiyorum. tertemiz iki insanın mis gibi işi çimen. cem işçiler'i de fazlı polat'ı da inanılmaz seviyorum. çevremde de bir dolu insanı güldüren birkaç detaydan biri bu insanların yaptığı. ülkenin ergen topluluğu da, okumuşu da okumamışı da zerafeti unutmuş, üstten bakan ve kaba kaba insanların ağzının içine düşmüş. böyle mütevazı ve zarif insanların, hele ki bizim dilimizdeki, mizahını sevemedikleri gibi bir de misafir ettiklerinde terbiyesizce yorum yazıyorlar ve bunu muhtemelen ifade özgürlüğü kisvesine sokuşturuyorlar. yazık...hadsizliğinden tiksindiğim bu ortamda, her şeye rağmen cem ve fazlı ikilisinin varlığına tanık olmak mutluluk verici.başarıları,kahkahaları bol olsun.
  • seyircinin cem işçiler ile ilgili bodrum anısını anlattığı bir kısım vardı, şok oldum öyle bir anlattı ki çimen show çıkışında mendilini serip dilendiğini falan hayal ediyordum. cem işçiler zengin olduğunu ne zaman itiraf edecek?
    • benim maddi durumumum çok git-gelli. param olmadığı zaman fakirlik şakaları yapıyorum, param olduğu zaman yapmıyorum. zaten zenginin aklına pek şaka gelmez... bazen aklıma şaka gelmiyor, sonra "ulan!" diyorum... hoop şaka geliyor, gene para yok.
  • merhaba benim sorum biraz farklı.
    fazlı cem
    kemal ilker
    anlatan mesut fazlı

bu programları yaparken ekibi neye göre kuruyorsunuz? dostluk ilişkisi mi? metal uyum mu?

ayrıca size göre mesut sürenin başarınızdaki yeri nedir?
hesabın var mı? giriş yap