• burada yazılanların aksine, bende hiç bir etki göstermedi. sürekli düşünme, uyuyamama ve daha bir sürü sorunlarım devam etti. hatta geçen gün 4 tane içtim, sadece midemi bulandırdı.

intihar bile edilmez bu ilaçla anlayacağınız :(
  • sac doken ilac. benden baska sacini doken var mi ? yoksa sadece benim sacimi mi löpür löpür döküyor ?
  • kullanmaya başladığımda ilk ay varlığını hissettiren ama sonrasında bende işe yaramayan ilaç. muhtemelen doz yetersiz gelmeye başladı ancak zaten hiç içmek istemediğim bir ilacın dozunu arttırma konusunda ikna olmadım ve aksine yakında önce yarım içmeye ardından iki günde bir içmeye başlayacağım ve azaltarak bırakacağım. bir seferde bırakılamıyormuş lanet ilaç, denedim üç gün içmedim bir haller oldu bende asabiyet vs. bırakırken kesinlikle bir seferde kesmeyin. bu ilacı bıraktığımda ne olacak bilmiyorum ama en kötü ihtimal yerine kum torbası alıp yumruklamayı düşünüyorum strese karşı önlem olarak.
  • 2 haftadan fazla süredir kullandığım, fakat etkilerini çok gözlemleyemediğim ilaç. ya da ben fazla beklentiye girmiş olabilirim, bilemedim.
  • an itibari ile ben de kullanmaya başladım. damarlardaki seratonini artıracakmış. bakalım heyecan ile bekliyorum. dişe gelir gelişmeler olursa aktarırım. prospektüsteki "lütfen dikkat ediniz" kısmınında korkunç şeyler yazılmış ama bakalım allah kerim.
  • sekiz aydır kullandığım ilaç.
    kullanmadan önce doktora gittim; çok ani sinirleniyorum, parlıyor ve sevdiklerimi kırabiliyorum diye içimi dökmeye başladım. kafama taktığım, bilinç altımda mantığımın beni zehirlediği şeyler var diye konuşmamıza devam ettim.

eczanede sonra citoles ile tanıştım.
    kullandıktan sonra ne kahkahalar attım. ne erken yatağa attım kendimi. sevgilimin koynuna hiç sırnaşıp sokulmadım. boğa halim her şartta tescilli efenim. neyse konuyu dağıtmayalım...

sekiz ay sonrası için şunu diyebilirim. ilacım her bittiğinde artık kullanmasam iyi olur diye düşünsemde kendimi hep eczanede bulup 10 mg citoles isterim.

eskisi gibi olmaya korkuyorum sanırım. kalp kırmalarımı unuttum. kafama taktığım şeyleri sıfırladım. hayata dair önem derecelerimin sırası mutluluğum adına tekrar güncellendi. gerginliklerim, acabalarım, ya öyle olursa düşüncelerim bitti.

sekiz aydır tek yan etkisi çenemin sürekli kasılma arzusu.
    iyi ki doktora gittim. iyi ki kullandım...
  • essitalopram içeren ilaç abdi ibrahim tarafından üretilmektedir. 5'lik, 10'luk ve 20'lik formları bulunur.
  • 2 sene kullandığım ilaç. aralarda 2-3 gün kullanamadığım oldu. o günlerde çok sıkıntı yaşıyorsunuz. o yüzden düzenli alın. algı yeteneğinizi kaybediyorsunuz. karşıdakinin sinirle size küfretmesini bağırmasını çağırmasını bülent arınç sırıtmasıyla karşılıyorsunuz. beyin uyuşuyor. tepkisiz ve duygusuz oluyorsunuz. bu da size hayatta en çok yarayacak şey. yoksa öyle yapraklardı, ağaçlardı, mekanlardı, sembollerdi uğraşıp durursunuz. şimdi doktor tavsiyesiyle prozac'a geçtim. 2 sene sonra görüşürüz.

edit: antidepresanların hiçbiri tedavi edici olmadı. sorun bambaşkaymış; rexapin (5mg) ile doğru yolu buldum.
  • 25 mg'a kadar yanetkisi olan uyku halini çok severek izliyodum yer yer uyuyodum ama 30 mg yan etkilerinin çeşitlenmesini hiç sevmedim. yaptığı baş dönmesini hiç sevmedim. bi paxera değil.
  • ilacın bittiği, 2-3 gün kullanamadığınız zamanlarda çarpıntı, sinir, ağlama krizi tarzı şeyler yapıyor, onun dışında pek yan etkisi yok. diğer antidepresanlar gibi "oo hayat ne güzel laylaylom" da yapmıyor belki, ama hayata dair işlevlerinizi geri kazanmanızı sağlıyor. hassas bir insansanız ve bu yüzden çok yıpranıyor, yoruluyorsanız yavaş yavaş hissizleştiriyor, normlara daha yakın bir insan yapıyor. etrafım, beni hissizleştirdiği için şikayetçi belki ama ben yataktan çıkabildiğim için mutluyum.

ek: 10 aydır kullanıyomuşum. (bu arada tabi kafanıza göre almayın, depresyon + anksiyete bozukluğu için kullanıyorum ben)
hesabın var mı? giriş yap