• meg ryan uğruna izlenilir mi? izlenmez ya o derece absürd bi' film .. hiç de abartılacak bi yanı olmamasına rağmen övgü üstüne övgü almış .. kesinlikle aldığı övgüler fos çıkar izleyin de görün (!) ya da vakit kaybı ben size başka bi aşk filmi önereyim, önce bin jip 'i izleyin, ardından beğenmezseniz city of angels'ı açın, aradaki 40 farkı bulun, sonra duacım olun.
  • meg ryan ın şimdiki gibi mumya suratlı olmadığı, aksine masum ve güzel yüzüyle arz-ı endam ettiği filmidir.
    izlerken sevgilimin sevişme sahnesinde : ''yürrü be nicolas'' dediği ve hafızamda hep bu cümle ile hatırlanacak bir filmdir ayrıca.
  • mutlu sonla bitmiş olsaydı klişe olurdu.

bu şekilde bittiği için efsane olmuştur.
  • --- spoiler ---

oldukça güzel ve kaliteli bir film olmasına rağmen sonu itibariyle hayal kırıklığına uğramıştım, o kadar olağanüstü olay yaşanmasına rağmen kadın bisiklet sürerken nasıl kamyon çarpar ölür ya, yapmayın etmeyin daha alternatif bi olay oluşturulsa ve ölse daha mantıklı bulurdu diye düşünüyorum ama yinede çok güzeldi.

--- spoiler ---
  • her denk gelişte bir kez daha izlenebiliyor. ama bu filme rastlamakta asıl güzel olan iris'i hatırlamak, ne zamandır dinlemediğine üzülmek, bir kaç gün boyunca sürekli onu çalmak, mırıldanmak, hatırlamak. cidden iyi şarkı.
  • tv8'de gordukten sonra nicolas cage'in su anki haline daha da uzulmeme neden olan film.
    tamam zaten guzel bir filmdi ama su siralar oynadigi filmleri gorunce daha da deger kazaniyor.

--- spoiler ---

bu filmi izledikten sonra cani armut cekmeyen kisiyi tatile gonderecegim.

--- spoiler ---
  • çoktan melek olmuşu iki misli özleterek keyifli bir akşamın içine eden filmdir.
  • bu film aşktan çok yaşama sevgisini anlatıyor, aşk yan metin sadece. hayata bir daha bakış atmamızı istiyor, yediğinin tadına varmayı, içine çektiğin havayı hissetmeyi, dalgalarla dans etmeyi, dünyayı fark etmemizi öğütlüyor. bu hayata sadece hissetmek için geldiğimizi anlatan harika bir film.
  • 1998 abd yapımı brad silberling filmi. son zamanlarda izlediğim en iyi dram, romantik türünde filmdir. başrollerinde nicolas cage ve meg ryan oynuyor. meg ryan'ın kısa saçlı, müthiş güzelliğini bu filmde görmek mümkün. ee 13 sene olmuş film yapılalı. daha genç, daha taze.

meggie* başarılı bir cerrahtır. bir gün ameliyat sırasında bir hastasını kaybeder. yapılması gereken her şeyi yaptığı halde hastasını nasıl kaybettiğine anlam veremez. o esnada hastaya yardım etmek için orda bulunan melek seth* meggie'yi görür ve o anda ona aşık olur. lakin yemeyen, içmeyen, hiçbir şey hissetmeyen bir melek ile sıradan bir insan nasıl birlikte olabilir. o sıralar başka bir cerrahla küçük çaplı bir ilişkisi olan meggie, seth'in varlığından haberdar bile değildir. bu şekilde devam etmesine dayanamayan seth, bir gün meggie'nin karşısına çıkar. başlarda normal bir şekilde devam eden arkadaşlıkları meggie'nin seth'in normal bir insan gibi farketmesiyle çıkmaza girer. bu sırada meggie de seth'e karşı bir şeyler hissetmeye başlar. seth'in normal olmadığını farkettikten sonra bir süre kendisini geri çeker. seth, bu sırada zamanında kendisi gibi bir melek olan bir kimseyle tanışır. ve kişinin öğütleri seth'i meggie'ye daha da yaklaştıracaktırs.

--- spoiler ---

seth, messinger'den aldığı öğütlerle normal bir insan olduktan sonra meggie'nin karşısına çıkıyor ya hani. böyle böyle ben sana aşık oldum falan. ve ölümsüzlüğünü kaybettikten 1 gün sonra meggie'yi de kaybediyor ya. sonra da zenci arkadaşına onunla yaşadığı hiç bir an için pişman olmadığını söylüyor ya. benim bittiğim yerdir arkadaş orası. gerçekten çok dokunaklıydı.

--- spoiler ---

eğer hala izlemediyseniz, bir an önce izleyin derim nacizane. 10 üzerinden 8 verilir.
  • avrupa'nın üzerinde dolaşan hayaletleri konu edinen bir nicholas cage filmi.
hesabın var mı? giriş yap