• "ben 40'ımı bekliyorum. 70'e geldiğimde ölürüm zaten. çocuk da 30'a basmış olur. tam da mirası keyifle yiyeceği zaman. yani arkamdan sövdürmeye niyetim yok (ölse de, şu evler bize kalsa) diye"

bir arkadaş - 35 yaşındayken
  • gilmore girls ü izledikten sonra insanın on altı diyesi geliyor ama öyle değil galiba, yirmi yedi falan iyi gibi, belki, öyle.
  • içindeki çocugu büyüttüğün yaş. kaç olabileceği sana bağlı. mesela ben hala atlı karıncaya binmek, hava karardıktan sonra dısarda oyun oynayabilmek, terli terli su icebilmek istiyorum. biri elimden tutup disneylande götürürse dönüsümde düsünebilirim.
  • 30 yaşında baba olmuş bir birey olarak tavsiyem bu sayının en fazla 25 olması gerektiğidir. yaşıtlarımız çocuklarıyla maça gidiyor, biz bez değiştirip ikinciyi nasıl etsek diye kara kara düşünüyoruz. ve enerjiniz ve tahammülünüz azalmaya başlamadan çocuk sahibi olun.
  • kadınlar için 30dan önce olması önerilen yaş. meme, endometrium, ve over kanseri için net koruyucu genç yaşta anne olmak. ayrıca anne yaşı arttıkça bebekte anomali olma riski de arttığından, 20li yaşlarda çocuk doğurmak tavsiye edilen bir durum.
  • ya erken ya da geç olması gereken yaştır. bu düşünceye sahip olacağımı sanmazdım. ben 33 yaşında ikizlerimi doğurdum. benim planlamama aşağı yukarı uygun bir yaştı 33. uzmanlık bitip önümü gördüğüm zaman. ama hayatta yaşamadan bilinmiyor hiçbir şey. 30'lu yaşlar esas olarak kendini tanıdığın, hayatın farkına vardığın ve hatta zirve yaptığın yaşlarmış. sonrasında ise bir düşüş süreci başlayacak. bu yıllar farklı geçebilirdi. bilemiyorum. fikirlerim değişirse editlerim artık...
  • çoğunluğa göre evlendikten 1 bilemedin 2 yıl sonra içinde bulunduğun yaş. burada kriter 2 yıllık falan evli olmak sanırım.
    nerde bi çocuk sevsen ayy suna bak ne tatlı desen " senin de yaşın geldddii", "e artık senin de zamanın" diyen teyzeleri hatta arkadaşları bulmak mümkün. bebek videosu görsen bi yerde tesadufen yine aynı teraneler. yav kardeşim tv'de maymun ya da koala görünce de ay ne tatlı diyorum, koala istedigim anlamına geliyor mu???
  • çocuğu evlatlık olarak alıyorsanız çocuk ergenlik çağına gelmiş olmasın, sorun olabilir.
  • kadin icin 26 erkek icin 33.
  • cocuk sahibi olmaya hazir bir ruh halinde olunan, 25 ustu herhangi bir yastir.
hesabın var mı? giriş yap