• japon balığıyla birlikte, ona sarılarak uyumak isteyen salak bi kızım var benim.
    ben doğurdum onu, ehe ehe..
  • neden bizim ineğimiz yok diye ağlayan bir kardeşe sahibim nerde bakıcan dedik balkonda dedi
  • trafikte giderken "şu arabaya çarp" demesi
  • çocukların yüzüne resim yapan bir arkadaşıma "beni sütlaç yap" gibi bir istekte bulunulmuş bir kız çocuğu tarafından.bir çocuk neden sütlaç olmak isteyebilir?
  • benim oğlum arabaları çok sever. her marka arabaya da binmek ister. danışmanımız "bir gün bir galeriye götürün, rica edin lüks sınıf arabaların hepsine binsin" dedi. ben de "hee oldu" dedim. hayatta kimseden bu tür şeyler isteyemem.
    ama bizim bakıcı tam bir manyaktır. almış çocuğu götürmüş, arabalara bindirmiş. hatta itfaiye merkezine götürüp, itfaiye arabalarına bile bindirmiş. siren çaldırmış, şapkalarını taktırmış falan.
    haliyle çocuk da sanıyor ki istediği her araca binebilir. geçenlerde bizim mahallede yürüyoruz, trafik durdu. o sırada trafikte bekleyen arabalardan beğendiği birinin kapısını açıp binmeye kalktı. şoför de kadındı, yazık çok korktu. özür diledik vs.
    metroya taktı bir ara, baya kadıköy-kartal yaptık. gittik gittik geldik.
    mavi dolmuşa binmek istemiş bakıcı da bindirmiş ama mercedes olmazsa binmiyormuş. şoförlerin maskarası olmuş.
    ama işte bizim de güçlerimizin bir sınırı var. beyimiz tanka binecekmiş. aranızda şahsına ait tankı olup, kullanabilen varsa ücreti mukabili oğluma iki tur attırırsa çok makbule geçer.
  • geçen sene staj yaptığım anaokulundaki zihinsel engelli öğrencimin istediği şey bunlardan biri. çünkü ne dediğini anlamıyordum. her seferinde bir ''merdiven'' çizmemi isterdi. amenna onu çizerdim zaten. ama ne dediğini anlamadığım, anlamı kendinde gizli olan bir şeyi daha çizmemi isterdi. ''onu bilmiyorum'' dediğimde ağlardı. hem de durmadan. bende bir kutu çizerdim, ''istediğin bunun içinde, tamam mı?'' derdim. o zaman yüzündeki gülümsemeyi görmek gerçekten paha biçilemez. e bi de kesilen ağlama sesi, ayrı bir güzel olurdu.
  • yeğenim elazığa deniz istiyordu en son ne yaptılar bilmiyorum
  • lisedeyken, her sınıftan en başarılı öğrenciyi seçip( sanki çok güzel bir yere götürüyorlarmış gibi ödüllendiriyoruz dercesine) çocuk esirgeme kurumuna götürmüşlerdi. bütün yaş gruplarının yemek yedikleri, uyudukları, oyun odalarını falan gezdik. en son 5-6 yaş grubu çocuklarla görüştük ve biraz bireysel vakit geçirmemize izin verildi, verilmez olsaydı. artık gitme vakti geldiğinde çocuğun biri tuttu elimi: 'ben de geleyim seninle olmaz mı, birlikte okula gideriz. korkma hiç yaramazlık yapmam, konuşmam bile istemezsen..' demez mi... o an ne konuşabildim, ne ağlayabildim ne de çocuğun yüzüne bakabildim. öyle bırakıp gittim orada o'nu, hiçbir şey demeden.. keşke daha kolay bir şey isteseydi de ben de yapabilseydim diye düşünürüm hala.
  • 2 yaşındaki kuzenim ve annesiyle dışarıdayız. yan masada oturan adam sigara içiyor. bizimki adamın yanına gitti ve kendi avucunu açıp kapatıyor... açıp kapatıyor. her zamanki gibi yine istediği olmayınca ağlamaya başladı. neden ağladığına önce anlam veremedik sonra anladık, evet kuzenim sigara dumanını tutmak istiyormuş. nasıl bağrıyor aman yarrabim. kendisi alamıyor diye annesinden istiyor dumanı vermesini. isteğinin olmayacağına ikna etmek çok zor olmuştu.
hesabın var mı? giriş yap