• gerekli gereksiz herşeyi isteyen, ha dediği yere han yaptığımız yeğenimin istekleri bir örnektir. ali kırca ile show haberlere, yeğenim bebeklik evresinde ama bilinci açık zehir, asimo adlı bir robot gelmişti, ciddi ciddi onu istedi, akabinde son teknoloji harikası elektrikli süpürgelerden birinin reklamını izlemiş, temizlik robotu isterim diye tutturdu, haliyle biz acaba öyle bir oyuncak mı var diye, oyuncak dünyalarını alt üst ettik, yerine türevlerine yakın bir kaç örnek aldık geldik, hiçbiri değil dedi. (ağaoğlu mode) birgün televizyonda izlerken farkettik ki, meğerse temizlik robotu diye şekli, tipi evdekinden farklı olan, elektrik süpürgesiymiş istediği. babası durur mu aldı hemen. evde elektrikli süpürge ile oynuyordu tüm gün.
    birgün markete gittik beraberce, 3 yaşında olmalı, bulaşık süngerleri, temizlik bezleri, paspasların önündeyiz, evet aynen bulaşık süngeri istedi.

başak burcu erkeğidir yeğenim, istatistiklerime bir yenisi daha eklendi.
  • çocukların ne kadar harika varlıklar olduğunu bir kez daha düşünmeme sebep olan şeylerdir. çok seviyorum çocukları çooooooooooooook. (bkz: çok dolmuş)
  • kendi çocukluğumdan geliyor:

(bkz: rakun)
  • geçen sene staj yaptığım anaokulundaki zihinsel engelli öğrencimin istediği şey bunlardan biri. çünkü ne dediğini anlamıyordum. her seferinde bir ''merdiven'' çizmemi isterdi. amenna onu çizerdim zaten. ama ne dediğini anlamadığım, anlamı kendinde gizli olan bir şeyi daha çizmemi isterdi. ''onu bilmiyorum'' dediğimde ağlardı. hem de durmadan. bende bir kutu çizerdim, ''istediğin bunun içinde, tamam mı?'' derdim. o zaman yüzündeki gülümsemeyi görmek gerçekten paha biçilemez. e bi de kesilen ağlama sesi, ayrı bir güzel olurdu.
  • japon balığıyla birlikte, ona sarılarak uyumak isteyen salak bi kızım var benim.
    ben doğurdum onu, ehe ehe..
  • 3 yaşındaki küçük hanımefendi 'ben baha'yı is ti yo yum' dedi. kreşten arkadaşı sandık yanılmışız gözüne `baha bayırlı`ya dikmiş. yuh dedim başka da bişey diyemedim. baterisini falan da istemiyo. tey allam ya.
  • kuzenimin 4-5 yaşlarındayken babamın üstten tamamen dökülmüş saçlarını özel bir model zannedip aynısından istemesi. ne kadar açıklanırsa açıklansın anlamaması, saatlerce tepinip ağlaması.
    en sonunda babasının berbere götürüp üstten sıfıra vurdurması. aynada kendini görüp hiç beğenmemesi (fakat ağlamaması). diğer kısımların da sıfıra vurdurulması...
  • köprücük kemiğinden su içmeyi istemektir.
hesabın var mı? giriş yap