• starbucks'ın mükemmele yakın yeni içeceği. bu başlığı açmaktan mutluluk duyuyorum ve kendime birincilik teli armağan ediyorum * öncelikle cold brew nedir ondan kısaca bahsediyim. cold brew bir kahve demleme yöntemidir, özet olarak filtre kahvenin soğuk suyla uzun saatler boyunca demlenmesinden elde edilir(starbucks cold brew yönteminde 20 saat boyunca kahveyi demlemekte), böylece kahvenin tüm özellikleri, aroması, lezzeti suya aktarılmakta ve tadı, içiminin yumuşaklığı vs. normal yöntemlerle demlenen filtre kahvelere göre bariz derecede farklı olmaktadır. starbucks bu yöntemle demlediği filtre kahveye süt ekleyip piyasaya sürmüş adınada cold brew latte demiş, iyikide böyle bir hamle yapmış. bu kahveyi az buzlu ve almond ya da laktozsuz süt ile tavsiye ediyorum. mistoya ve ice latteye göre bayağı bir ağır tadı var ama benim çok hoşuma gitti. fiyatıda espresso bazlı olmadığı için gayet uygun. umarım kış aylarında bu içeceği kaldırmazlar. starbuckstaki soğuk kahvelerden yeni favorim oldu kendisi. teşekkürler starbucks.
  • kasaya veya baristaya söylemeniz halinde fotoğrafta görülen cam kavanozda alabilirsiniz. fazla kahve alışkanlığı olmayanlar icin sert gelebilir. kahve sevenlere latte olmayanı öneririm.
  • deneme fırsatım oldu. yazın en içilebilir starbucks içeceği olmuş diyebilirim umarım hiç kalkmaz menüden çünkü hem kalorisi düşük hem soğuk hemde kahve bazlı içecekler içersinde göz bebeği olacağına inanıyorum.
  • starbucks ta yeni keşfettiğim ve bağımlısı olduğum kahve.
  • afedersin de tamamen bir starbucks köpeği sıçmığı. bir de bu kahvemsi şeyi uyduruk "butik" kahveciler de yapıyor. gerçekten rezalet.

içmeyin, içirmeyin.
  • starbucks'ın düşük kalorili nadir seçeneklerden biri olduğu için tavsiye edebileceğim içecek.
  • soğuk ortamda yavaş demlenen kahvelerde acıma problemi olmadığı için yazın normal kahve yerine tavsiye ettiğim kahvedir. bunu evde tchibo'nun wiener melange kahvesinden yapın bence starbucks'takinden daha güzel oluyor. buyrun tarifi:

büyük bir cam şişeye filtre kahve ve bu kahvenin 8 katı kadar su koyun. 24 saat buzdolabında bekletin. sonra süzgeçten geçirip bardaklara koyun. içine süt veya hindistan cevizi sütü + buz ekleyin.
  • 72 saat bekletilenini bulamadığım, daha da lezzetlenir mi diye merak ettiğim kahve şeysi
  • kahveyi soğuk içmeye bir türlü alışamadığımdan içmediğim kahvedir.
    damak zevki olarak sıcak içmeye alıştığım kahvelerden sonra içince bi değişik hissediyorum o yüzden de bi kaç denememde 2-3 fırt çekip bıraktığım kahvedir.
  • şu kahve demleme teknikleri bence mühendislik işi, tekniğine kafa yoramıyorum fakat cold brew latte, bütün kahveleri elinin tersiyle masadan süpürüp attı. laktozsuz veya badem sütü ile.
hesabın var mı? giriş yap