• (bkz: gary coleman)
  • çocukluğumdan kalma buzluk ve termosları üreten şirket. amerikan menşeilidir orjinali. daha sonra almanlar aldıysa bilemem
  • (bkz: koluman)
  • ucuza uyku tulumu* cozumu sunan guzel marka.
  • outdoor malzemeler, özellikle de çadır, soğuk hava çantası gibi konularda öne çıkan amerikan firması.

sitesi burada. coleman

soğuk hava çantalarından extrem serisi buzu çözdürmeden 5 gün tutabilme özelliğine sahiptir. lakin bu ürünün 100 qt olanı türkiye'de 885 liraya satılırken, amazon.com'da sadece 58 dolardır. amazon'da bu ürünü ne yazık ki türkiye'ye göndermemektedir.
  • 2003 yılındaki rockncoke a gitmeden önce bir sandalyesini o günkü fiyatların 2 katına falan aldığım ve 2018 de hala taş gibi duran katlanır sandalyenin yapımcısı firma.

şaka gibi, her caddebostan sahile gittiğimde yanımdaydı, en az yüzlerce kez açıldı kapandı, arabanın bagajında en az 10 yıl geçirdi, 3-4 yıl önce bozcaadada denizde açtım oturdum yine de taş gibi sağlam ve migrosta satılanlardan 10 kat rahat. bir kere uzun süre oturduğumda alttaki demirler hiçbir yere değmediği için en ufak bir rahatsızlık vermiyor. hiçbir yeri soyulmadı, yırtılmadı, gevşemedi bile. ben bu sandalyeyi kullanırken yanımdaki nice insanın ne sandalyeleri yırtıldı, kırıldı, kolu koptu, oturma yeri ile demirleri birleştiren kısmı ayrıldı benimki taş gibi. belki alırken 2 katı ücret verdim; fakat caddebostan sahile sık giden herkes 2-3 yılda bir sandalye değiştirirken ben 15 yıldır aynı sandalyeyi kullandım.

keşke alırken gelecek 30-40 yılda belki gerekir diye 1-2 tane daha alsaymışım, zira kadıköy çarşısında aldığım dükkan bile satmıyor, amazon.com.tr (ya da amazon.de) iyi modellerini getirmiyor, düz modelleri gönderiyor vs.

şimdilerde bakıyorum decathlondan alınan 300 liralık çadırlar colemanda 800 lira, canı gönülden inanıyorum, sonuna kadar hakediyordur diye.
hesabın var mı? giriş yap