şükela:  tümü | bugün
 • her zaman ba$komutan olmayan komutan. ba$komutan tektir.
  capina gore serbest,ayri ve buyuk bir birligin komutanina da general olmak kaydiyla commander in chief denebilir.
  ornek, zamaninda pearl harbor komutani olan husband edward kimmel. sadece bir deniz kuvvetleri amirali olmasina ragmen pearl'in komutani oldugundan commander in chief idi.
 • bu akşam ilk bölümü yayınlanacak olan abc dizisi. başrollerde geena davis ve donald sutherlandı görebileceğimiz dizi, ilk kadın amerikan başkanının seçilmesi ve yaşadığı zorlukları konu ediyor.
 • bir kadinin abd'de ancak tesadufen baskan olabilecegini gosteren dizidir. geena'nin oynadigi thelma ve louise cagrisimlarindan son derece uzak, evli, uc cocuklu, tayyorlu ve de son derece maskulen bir ada (mackenzie allen) sahip olan karakter, asil oglan cumhuriyetci baskan olunce bagimsiz magimsiz denmeden otomatik olarak baskan oluyor. sonrasinda ariza cikmiyor mu? cikiyor. ama nedir, basediyor simdilik. bir taraftan da hafif hafif condi-hillary ikilisinin gelecek planlarina gonderme yapildigindan kuskulanmaktayim ben. abd'de kadin baskan olsun diye calisan gruplardan biri once izlenme orani yuksek dizilerde guclu kadin karakterler koysunlar, meselalaw and order'da bir tane kadin baskomser olsun, halk da alissin bu fikre diyebiliyor cunku. gerci abd'de kadin baskan ancak hollywood'dan cikar, o da kazara cikar ya neyse artik.
 • buyuk olaylar yaratmis, fazla ciddiye alinmis bir dizidir. cnn'de orda burda sanki geena davis gercekten baskan olmus gibi sorular yoneltilmis, cilki cikarilmis, "eh peki baskan olmak ister miydiniz" denmis, "aslinda geena davis baskan olabilecek ozellikleri tasiyor" diyerek cila surulmustur. abd'nin silkinip diziyi gercek sanmamasi sanirim sure alacaktir.
 • geena davise best performance by an actress in a television series - drama kategorisinde altın küre kazandırmış olan dizi.
 • 2 hafta sonraki bölümde, türkiye'de kürt bir terrorist grup tarafından esir tutulan amerikalılar konu edilicekmiş hadi bakalım hayırlısı.
 • dizimax kanalında gösterime girmiş dizi.
 • bu hafta yayınlanan türkiye ve kürtleri konu alan bölümde şöyle bi diyalog vardırki koparmıştır beni.

  spoiler değildir,

  kürt teroristler bir otelde amerikan rehineleri tutmaktadırlar,

  güvenlikten birisi başkana, "türk askeri birlikleri oteli dağıtmak için hızla ilerliyor" der, başkan da "o zaman türkiye başbakanına söyleyin askerlerini durdursun" der, gelen cevap şudur; "başbakanın askeri kuvvet üzerinde kontrolü olduğunu sanmıyorum".
 • speaker dallamasına tüm halkın önünde şahane bir ayar vererek birinci sezonu bitirmiş dizi.

  umit vaad ediyor, hadi bakalım.
  edit: imdb forumlarına göre abc diziyi iptal etmiş, yeni sezon yokmuş malesef.

  büdüt: abc dizi ile ilgili bir film çevirmeyi planlıyormuş, sırf biz merak etmeyelim diye, hadi bakalım.

  bidit: yaran bir yorumu burdan aktarmak lazım "of course a female role model that keeps her clothes on is not good television ! " yani diyor ki soyunmayan bir aktirise sahip bir dizi olamaz. e soyamayacaklarına göre koskoca başkanı... bitti

  gerçek bidut: senarist sorunu yuzunden kalkmış yayından , evet budur.