şükela:  tümü | bugün
  • bakterili su arıtan cihaz.

conax marka su arıtıcısı aldım. ardından arıtıcıdan aldığım suyu (bkz: refik saydam hıfzıssıhha enstitüsü)nde analiz ettirdim ve su da bakteri çıktı. suyu içmek bir yana elinizi bile yıkamayın dediler. firma yetkililerine durumu bildirdiğimde gelip cihazın filtrelerini değiştirdiler. sonrasında şebeke suyunu ve arıtıcıdan aldığım suyu yeniden analiz ettirdim. sonuç yine aynı.. şebeke suyu temiz arıtıcıdan gelen su bakterili.. telefonda çok kibar konuşan firma yetkilileri her seferinde cihazın iadesinin sorun olmayacağını ve nedenini çözmenin onlar için daha önemli olduğunu belirttikleri halde her analizden sonra yeni bir şey çıkardılar. sorunun nedenini anlamaya yönelik de herhangi bir çalışmaları olmadı. en son sanki ben başka bir yerde analiz yaptırıyormuşum gibi hıfzıssıha’da yapılan analizi kabul edeceklerini ve kendi verecekleri kap ile analize gidilmesini istediler. diğer analizlerin hepsinde kurumdan alınan steril kaplar kullanılmıştı. ona da tamam dedik ama günlerdir gelip kap getiren ya da tekrar bizimle iletişime geçen olmadı. telefonda görüştüğümüz yetkilinin işten ayrıldığını söyleyip akabinde o kişinin mail adresinden mail atmaları da ne kadar profesyonel bir firma olduklarını gösteriyor sanırım.

conax su arıtıcısı kullanıyorsanız ve sağlığınızdan olmak istemiyorsanız suyu mutlaka analiz ettirin derim.

http://www.conax.com.tr/

edit: imla