• kesinlikle insanin hayata bakis acisini degistirebilecek nitelikte bir kitap. icinde akla gelen her konuyla ilgili yapilan dialoglarin yani sira, gayet yol gosterici fikirler de var.
    okunmasi, anlasilmasi, mantikli bulunmasi icin herhangi bir din mensubu olmak, tanriya inanmak veya inanmamak gerekmeyen bu konuda yazilmis, kesinlikle okunmasi gereken cok cok az kitaptan biri.
    sozcuklerle ilgili bir bolum soyle;
    ''sozcukler en zayif iletisim aracidir. yanlis yorumlamaya, yanlis anlasilmaya en acik olanidir. neden mi boyle? sozcuklerin dogasindan. sozler yalnizca gurultulerdir; duygularin, dusuncelerin, deneyimlerin yerini alan gurultuler. semboller, isaretler...gercekler degil...`
  • yazarin icindeki tanriyi kesfetmesi sonucunda tanriyla dialoglarini kagit uzerine dokmesiyle olusan kitap. kimsenin kimseyi yargilamaya suclamaya hakki olmadigini, dogru ve yanlis diye birseyin olmadigini, herkesin kendine gore dogrulari ve yanlislari oldugunu savunan dusuncelere yer veren ve okuyucuyu derin derin dusunmeye zorlayan mukemmel kitap.
  • neale donald walsh tarafindan yazilmis olan uclemenin genel adi. daha sonra bunun tanri ile arkadaslik ve cocuklar icin olan versiyonlarida cikmistir. insanin icten istedigi ve inandigi herseyi yapabilecegine, hayatin bizim bilincli veya bilincdisi yaptigimiz secimlerden ibaret olduguna dair sozler iceren bir kitap. ilk okudugumda beni etkilemisti bayagi ama icindeki fikirlerin uygulanmasi gereken bir kitap yoksa unutulup gidiyor.
  • bu neale donald walsch adındaki adamın yazdığı bir üçlemedir. bu üçleme adamın bir anda not defterine kendi isteği dışında bişiler yazmasıyla başlar. ve tanrıyla konuşuyodur falan. güzel şeyler konuşurlar tanrıyla bu adam. ilginç bir kitaptır. gerçektende hep sohbet şeklindedir. ayrıca en çok satanlardandır bu kitap. türkçesi öteki yayınlarından tanrıyla sohbet adı altında çıkmıştır.
  • içinizdeki yaratılış ve tanrı ile ilgili sorularınıza mantıklı ve açık cevaplar bulabileceğiniz faydalı kitap. '' ne oldugunuzu anlayabilmeniz ve bilebilmeniz için ilk önce neler olmadıgınızı bilmeniz ve kavramanız gerekir.''
    '' şeytana isim veren sizsiniz ama onu da seviyorum.çünkü seytan dediğiniz şeyina racılıgıyla dogruyu bilirsiniz.şeytanın işi dediğiniz şeyle: tanrı'nın işini bilebilirsiniz.sıcağı soguktan daha fazla,yüreği alçaktan daha fazla,solu sagdan daha fazla sevmiyorum.hepsi görece.hepsi olan'ın bir parçası. iyiyi kötüden daha fazla sevmiyorum.'' '' tanrının defalarca cevap verdiği soruları tekrar tekrar soruyorsunuz.bu kes dinleyecek misiniz?.gerçekten işitecek misiniz?''
  • devamında gelen tanrı ile dostluk bir ego patlaması olarak hayalkırıklığı yaratan güzel kitap serisi...
  • yazarın büyük ihtimalla bolca uyuşturucu kullandıktan sonra yazdığı kitap.
  • üçlemenin en baba kitabı üçüncüsüdür kanaatimce.
  • sri nisargadatta maharaj'ın ben oyum kitabinda anlatilan du$unceler ile feci $ekilde paralellik gosteren okunasi kitap.
  • "life is not a discovery, it's a creation."
    "there is no right or wrong. everything you do or say or think is a statement of who you are."
    "there are no obligations in life, only opportunities to demonstrate who you are and who you want to be."
hesabın var mı? giriş yap