• elf'lerin buyuk tanrisi,
  buyuk yaratici
  groomsh'u kor eden korkunc sava$ci,
  karisi lloth'u yeraltina hapseden buyuk gardiyan,
  guzelliklerin , nimetlerin yaraticisi,
  elf irkinin koruyucusu,
  pantheonun yenilmez lideri,
 • ismi corellon larethian olan ve neden bir elf tanrısına bu kadar halivud yıldızı bir isim bulmuş acaba sevgili forgotten realms yaratıcı ekibi diye beni düşündüren elflerin baş tanrısı. bu kadar süper iken karısı lloth'un yıllarca bunu uyutmuş olabilmesi de bambaşka bir çelişkidir, yani insan olsun elf olsun her yerde yalan, riya prim yapıyormuş demek ki, yalan rüzgarı jill, cesur ve güzel brooke kabul görüyormuş meğer ki dedirtir baş tanrı olmasına rağmen elflerin ay tanrıçası lloth'un kozasından kurtulamayaydı eline almış olacak olan corellon'un bu safdillikleri, bu aymazlıkları.
 • 3rd edition cıktıktan sonra daa bi tanınır olan fr deki elflerin gozde tanırısı.rivayetlere gore bi zamanlar sıradan bir elf olarak da torilin ustunde dolasan ama sonrada tanrılasan elf..
 • seldarine'in lideri. the creator. greater power. elf savas, magic (özellikle elven high magic), sanat ve bard tanrısı.
 • elf inanç kültürünün merkezi. arvandor ve seldarine'in başı. sahandrian'ın sahibi. eilistraee'nin ve vhaeraun'un babası ve lloth'un (o zamanlar araushnee) eski sevgilisi.

  n.
 • elf tanrılarının lideri olan corellon larethian'ın (core-eh-lon lah-reth-ee-yen) bütün elf ırkına hayat verdiği söylenir. elf bilgilerine göre, elf ırkı, corellon larethian'ın gruumsh ile yaptığı epik savaşta akan kanının sehanine'nin gözyaşı ile karışmasından ortaya çıktığı söylenir. drowlar ve kendisini karanlık güçlere yönetlmiş elfler dışındaki her elf corellon larethian'a saygı gösterir. corellon özellikle elf, half-elf; büyücüler, müzisyenler arasında daha popülerdir.

  corellon, yarattıklarını bir heykeltraş nezaketiyle ve usta bir kılıçdövüşçüsünün gücüyle koruyan savaşçı bir tanrıdır. diğer tanrılar mutluluğu, güzelliği ve elf halkının marifetlerini yansıtırken, corellon elf halkı'nı daima uyanık bir gözetmen, koruyucu olarak bekler. onun yaşam ruhu elflere ve sahip oldukları yerlere akar, ölümlü elfler gündüz düşüne dalıp rüyalar görürken bile o asla elfler üzerindeki gözcülüğünü bırakmaz. yalnızca elf halkı, faerun'dan arvandor'a geçecekleri zaman gözeticiliğini bırakır ve sehanine'nin onların yaşamında daha büyük bir rol almasına izin verir. sıklıkla kılık değiştirerek elf diyarlarında gezer, rahiplerin ve elişçilerinin hareketlerini izler ve elf diyarlarını korur. savaş gücü muazzam olmasına rağmen elflerin tatlı dilli yaratıcısı her zaman mütevazi ve yeni şeyler öğrenmeye açıktır. yeni düşünce felsefeleri ve yeni davranma teknikleri öğrenmekten hoşlanır, hatta ölümlülerden bile öğrenmeye çalışmaktan çekinmez ve diğer kültürlere karşı da keskin bir ilgisi vardır.

  corellon'un birincil yardımcıları lashrael ve felarathael adında ikiz ruhlardır. uzun boylu, parlak, beyaz cüppelere sarınmış hem erkek hem dişi elflerine benzeyen solarlardır, corellon larethian için mesaj taşırlar ve tanrısal özelliklere sahiptirler (demi power). sıklıkla realms üzerinde corellon için mesaj iletirken görülürler ve eğer bir tehdit olursa elfleri korumak için gönderilirler. ikisininde kendisine özgü davranışları vardır. lasrael'e duygusal yönden aşırılıklara sahiptir. büyük ikna edicilik ile konuşur, mesajın içeriğine göre aşırı mutluluk yada üzüntü gösterir. savaş meydanında ise vahşidir. felarathael ise aklıyla ön plana çıkar. her durumu zeka ve soğukkanlılıkla inceler. her zaman yavaşça, ölçülü ama güven vererek konuşur ve savaşta ise acele etmeden yetenekle savaşır. eğer savaşta lashrael yada felarathael birisine vurursa kurban aşırı yüklenir (?), 1 veya 10 millik bir alan içinde teleport olur, ya bir orman hayvanına dönüşür yada hafıza kaybına uğrar.
 • senelerdir kullandığım nick'im,elflerin tanrısı ve yaratıcısı...
  tapılası bir tanrı...
 • bir multiverse tanrisi olarak (bkz: planescape) (bkz: the elvish powers) (bkz: the powers of the multiverse)

  greater power "the protector"

  area of control: magic, music, arts and crafts*, war
  alignment: chaotic good
  symbol: crescent moon
  worshiper/alignment: any neutral of good
  home plane/layer/realm: arborea/olympus/arvandor
  known proxies: none
 • her ne kadar tüm elflerin tanrısı olsa da, high elflere daha çok özen gösterdiği bilinmektedir. aynı şekilde diğer elf ırkları diğer elf tanrılarına da eşit gözde bakarken, high elfler için corellon en büyüktür, ulaşılmazdır (yada aynı şekilde hemen yanlarındadır).
 • şu andaki consort'u hanali celanil, sehanine moonbow ve aedrie faenya'nın birleşmesinden oluşan, şu anda elfçe ismini hatırlayamadığım trifold goddess'tir.
hesabın var mı? giriş yap