• kompleks sahibi bir insan. ulan albus dumbledore'un senin koltuğunda gözü olacak da sen o koltukta oturmaya devam mı edeceksin. akıl mantık alıyor mu? hırs bir insanın gözünü bu kadar kapayabilir mi?

dolores'ini de al git cornelius. seni sevmiyorum.
  • tum sinir bozucu davranislariyla klasik bir bakan karakterine sahip olan harry potter tiplemesi***.
  • her haftanın rüküşü seçilebilecek eski sihir bakanı. yeşil melon şapka mı olurmuş yahu?
  • dumbledore'un koltuğunda gözü olduğunu sanan sersem harry potterkarakteri*. politikacılar hep aynı oluyor demek ki.
  • gobek adi oswald'dir.
  • harry potter and the chamber of secrets'ın on dördüncü bölümüdür.

yatakhaneden tom riddle'ın güncesi çalınınca saldırılar tekrar başlar. bu sefer kurbanlar; hermione ve penelope clearwater. harry ve ron, hagrid'e sırlar odasını sormaya karar verirler ve görünmezlik pelerini ile gece hagrid'e giderler. ama bir şey soramadan, sihir bakanı ve dumbledore gelir, arkalarından da lucius malfoy gelir. dumbledore'un okuldan uzaklaştırıldığını haber verir. fudge da hagrid'i azkaban'a götürür.

"gene de," dedi dumbledore, herkes her sözcüğü duyabilsin diye tane tane konuşarak, "göreceksin ki, ancak burada bana sadık kimse kalmadığında bu okuldan gerçekten ayrılmışım demektir. ayrıca göreceksin ki, hogwarts'ta isteyen herkese yardım edilir."
  • en sonunda bok yemek durumuna düsmüs kisi. "oh canıma degsin" dedirtmekte.
  • harry potter serisinin en komplike karakteridir bana göre;
    -----iyi bir karakter midir? hayır
    -----makam mevki için herseye yapar mı? evet
    -----inatçı mıdır? evet
    -----korkak mıdır? evet
    bütün bunlara rağmen belli bir duruşu olan adamdı mesela voldemort bunu kalsın diye tehtid ettiğinde bunu reddetmiştir, dolores harry'e crucio uygulamaya yeltendiği zaman bunu fudge'tan gizlemiştir. voldemort zamanında yeniden sihir bakanı olabilirdi ama olmadı.
hesabın var mı? giriş yap