• geçenlerde kipada görerek merakımdan satın alıp tadına baktığım %70 fındık, %20 bal, tahin ve süt içeren süper lezzetli bir kahvaltılık. bu tarz kremaların veya ezmelerin çok tatlılarını sevmeyenlerin oldukça beğeneceğini düşündüğüm bu üründe şeker yerine bal fikri gerçekten iyi olmuş. başka yerde farklı mıdır fiyatı bilmem ama 200 grlık küçük kavanoz 10 tl kipada.
  • a101 lerde satıldı bir ara. ümitsizce aldım. çünkü piyasada ne kadar fındık/fıstık ezmesi varsa denedim hepsi rezalet derecede şekerli. yasaklanması gerekir o derece şekerli. ikinci kaşığı ağzınıza atsanız şeker komasına sokar. hele bir fıstık ezmesi aldım sarı kapaklı bişe. şekerin yanına ne koysak daha çabuk ölürler diye düşünüp bir de tuz basmışlar. piyasada durum böyleyken çotanaka denk geldim. aman allahım. evren tarihindeki en underrated ürün bence. o derece iyi. şimdi heryerde bulunmuyor. yana yana aramaktayım.

edit: a101lere gelmiiiiş. aldım ve şu an gaşşıklıyorum. mmmmmhm sanki ağzımın içinde melekler sikişiyor.

son edit: ambalaj aynı fakat tadı, kıvamı dokusu değişmiş. piyasa işi boktan bir ürün olmuş. eskisiyle alakası yok. almayın.
  • geçen hafta keşfettiğim müthiş fındık ezmesi. fiyatı pahalı görünüyor ancak ilk kaşığı aldığınızda herşeyi unutturuyor. a101'de şu sıralar satılmakta. alınız, aldırınız.
  • 500 kelime yazmıyacağım buraya. çok şekerli değil, fındık baskın. enfes bir şi bu.
  • fındık ezmesi hastası biri olarak a101 de görüp aldığım 200grlık kavanoz.

şeker yok denecek kadar az insanı baymıyor. tahin olduğunu bilmiyodum sırf bu yüzden bile vazgeçilmez olabilir.

bence 200gr dan daha büyük ürünlerin olması lazım. ha varsa da ben bilmiyorum. ama favorilere aday bir ürün.
  • benim gibi tahini sek olarak tüketen bir insana hayalindeki ideal abur cubur nedir deseler herhalde bunu tarif ederdim. fındık+bal+tahin

formül bu kadar basit ve şu kadar söyleyeyim tek kelimeyle efsane!

not: bunun bir benzerini de balparmak çıkarmış, daha büyük bir kavanozda ama bunun yanından bile geçemez. iki kaşık yiyince insanın midesini yakıyor, bunun gibi değil.

not 2:ürünü ilk kez birkaç ay önce alacak gibi oldum ama içindekiler kısmında "bitkisel yağ" yazdığı için almadım. bitkisel yağ diye milyon tane yağ sayılabilir ve bunların birçoğu da zararlı. bu durumu yanılmıyorsam bir yerlere yazdım. sonuç, artık bitkisel yağ (hindistan cevizi, fındık) olarak çıkarıyorlar. işte bu.
  • o kadar muazzam ki... hani aldığım her kaşıkta kendisi ile yapabileceğim seviyesiz tatlılar geliyor aklıma.
    mesela geçen pancake yaptım arasına bundan sürdüm uff. yemişim kalorisini.
    kavanozu bitirmeniz an meselesi...
    ayrıca fiskobirlikfalan derdim de, çotanaktan sonra yalanmış.
    a101de satılıyor, tavsiye ederim.
  • a101'lerde 7 aralığa kadar 7.95 e düşmüş müthiş şey.
  • kiloluk olarak satılmasını dilediğim aşırı lezzetli ürün.
  • şahane bir ürün olmuş. bakabildiğim kadarıyla piyasada muadili de yok. diğer firmalarınkiler şekerli fındık ezmesi diye geçiyor ki onları yiyince bayramda 15 akraba ziyareti yapmışsınız gibi bir şeker koması durumu oluşurken bu arkadaşın karşımı unique. kötü yanı ise genelde sadece a101'lerde bulunabilmesi. zaman zaman migros ve kipada da rastlıyorum ama ha deyince oralarda bulamama ihtimali de mevcut. dağıtım ağını, bu dilden dile reklam metoduyla satışları artınca geliştirirler diye umut ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap