• hırsı ve azmi sayesinde elde ettiği başarılarla cristiano ronaldo, ancak yetenek kıyaslaması yapılacak olursa(bkz: el fenomeno)..
  • ikisi de real madridde oynamıştır. biri defalarca şampiyon yapmış ve gol kralı olmuştur.
    ancak biri brezilya ile mücadele ederken diğeri portekizle mücadele etmiştir. cristianoyu al koy brezilyaya bak bakalım yeni nesil geyiği yapılabiliyor mu. ama tabi hava kasacaksınız ya biz eskileri biliriz gerçek olan luis olandır falan. geçiniz boş işleri.

not: luisi de defalarca izledik.
  • biri çalışarak ronaldo olmuştur. diğeri doğuştan ronaldo’dur.
  • ronaldo'nun real de ayağına değen top sayısı kadar cristiano'nun golü vardır. boş yapmayın aq romantikleri.

not: messispor
  • portekizli ronaldo 33 yaşında 3 senedir şampiyonlar ligini gol kralı olarak kazandırırken, brezilyalı ronaldo 31 yaşında milan tarafından g*t-göbek salmış şekilde serbest bırakılıyor ve 6 ay sonra memleketi takımı corinthians'a gidip aşağı yukarı 1 sene takıldıktan sonra futbolu bırakıyor...
  • evet, malum linki bırakmanın zamanı yine gelmiş:
    https://www.youtube.com/watch?v=51y9knsksl0
  • cristiano ronaldo'nun başarıları ortada. mükemmel bir istikrar ve çalışma azmi, ortalama üstü yetenek. muhtemelen tarihin en başarılı 2 futbolcusundan biri olarak futbolu bırakacak.

ama ronaldo el fenomeno gerçekten bambaşkaydı, sanatçıydı. nostaljiye olan özlemin objektifliği azalttığının ve bu nostalji romantizminin abartıldığında itici olduğuna katılıyorum ancak ronaldo'yu övmek kesinlikle nostalji romantizmi değil.
    fit olmayan bir vücut ama mükemmel bir hız ve mükemmel bir yetenek.
    topu aldığı gibi kaleye giderdi, karşısındaki defans oyuncularının üzerine koşarken defans oyuncuları ne yapacağını şaşırırdı. 2 hareketle taç çizgisinin orada 3 oyuncunun arasından çıkıp sonra uzaktan güzel bir şutla gol atabilirdi ya da orta sahadan topu alıp dribblingle ceza sahasına kadar gidebilirdi. izlerken müthiş keyif alırdım.
    varsayımlarla bir yere varamayız tabi ancak yaşadığı ağır sakatlıklar olmasa ronaldo'nun da bugün cl kupaları olurdu.
    ama olmasa da olur, her şey sadece sonuç değil.

ronaldo(r9) futbol tarihinin en iyi forvetidir. cristiano ronaldo ise muhtemelen en başarılı oyuncusu olacak.
    cristiano'yu maçından sonra açıp ayrıca izlemem, r9'un ise hala ara ara açıp videolarını izliyorum.
  • cristiano yu sampiyonlar ligi finalinde gorduk. ergenler sacini, fit fizigini çok sevsede, gerçek ronaldo şisman olanidir. messi maradona karşilastirmasi kadar absurt bir karsilaştirma.
  • ikisini de oldukça fazla izlemiş 30 yaşında bir futbol sever olarak ben apaçi ronaldo'yu tercih ederdim. gerçek ronaldo kendi zamanında çok çok iyiydi ama bizim apaçi'ye baktığım zaman herhangi bir eksiklik göremiyorum. şut, çalım, kafa vuruşu, dribbling hepsinden var adamda.
  • el fenomeno'yu izlemeyen bilmez. orta sahadan topu alır, yaldır yaldır defansın üstüne gider, alayını ekarte eder golünü atardı. tekmeyi koymadan nazario lima'yı durdurabilen adam zor bulurdunuz. o yüzden sürekli sakatlanırdı. şu an futbol oynuyor olsaydı zevkten donunuz sırılsıklam olurdu emin olun. izlediğim futbolcular arasından göze en hoş gelen çalımları atan kendisidir. diğer ronaldo, el fenomeno'nun sadece adaşı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap