• kaçıncı 35 bininde yakalandığını merak ettim.

muhtemelen akp muhalifiydi; akp'li olsa ilişmezlerdi.

edit: küçük arda için eller cebe dostlar. onun bize ihtiyacı var.
    (bkz: arda icin yardim topluyoruz)
  • çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı’nda iş başmüfettişi olarak görev yapan m.s.a., düzce’de bir temizlik firması sahibinden rüşvet alırken suçüstü yakalanmış.

https://www.youtube.com/watch?v=h2es5jta5jg

rüşvet alırken gizli kamerayla da görüntülenen başmüfettiş, polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilip, çıkarıldığı mahkemede tutuklanmış.

(bkz: türkiye'de iyi şeyler de oluyor)
  • çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı başmüfettişlerinden bir tanesi 35 bin tl rüşvet karşılığında 500.000 tl lik cezayı yazmayacakmış. bu kişinin kurum içi eğitimlerde etik konulu sunumlar yaptığını belirtmek isterim. isg bu adamların denetiminde olmamalı.

kaynak

edit: bu müfettişler sadece isg olarak değil; işin yürütümü yönünden de denetim yapıyor. yani işçilerin ücret,izin,fazla çalışma gibi özlük haklarını inceliyor. hatılatma ve düzeltme için nikola teslaya asik olan kadin'a teşekkürler.
  • belli ki müfettiş ak partili değil ve tanıdıkları yok... öyle olsa 35 bini aldığıyla kalır, firma sahibi de 500.000 değil 1 milyon lira ceza yerdi ayrıca minimum 2 sene içeri girerdi... sersem herif, önce güzelce bir ak kefenli çevresi yapmadan rüşvet yemeye kalkar mısın sen, işte sonun bu olur... firma sahibininki de büyük risk valla... gel gör ki hırsıza hırsız, ahlaksıza ahlaksız diyemediğimiz bir dönemden geçmekteyiz... kimin ne olduğu belli değil... hırsıza hırsız derken, ahlaksıza ahlaksız derken bir bakmışsınız ki siz içeridesiniz...
  • 14 sene sonra akp'li olmayan değil çşgb başmüfettişi, çaycı bile yok devlette. yakalandıysa başka bir iş var demektir.
  • esasen merak ettiğim konu bu firma o cezayı ödeyecek mi veya bu ceza yazılacak mı?
  • bulunduğu koltuktan sadece para uzatılınca kalkan bir zerzevatı içeren olay. 35 bin tl için koltuktan kalkmak oldukça normal gerçi; zira bakanlık mevkiindeki tipler bu para miktarının çok daha fazlası için birilerinin önüne dahi yatıyordu.

(bkz: senin önüne yatarım reza)

darısı rüşvet alan herkesin başına.
  • bi kisi de demiyor ki 500bin tllik ceza ne lan diye??

sertifikasiz usta calistirmanin cezasi 500bin tl diye duymuştum en son. o sanirim.

abuk bi ulkedeki abuk olaylar silsilesi. ceza anormal, dolayisiyla sonraki gelismeler de.
  • konu medyaya yansırsa olası başlıklar şu şekilde olacaktır.
    (bkz: paralel müfettiş)
    (bkz: fetöcü müfettiş)
hesabın var mı? giriş yap