• vitrini tayyip erdoğan'ın kitabıyla doldurmuşlar. yorumsuz…
    görsel
  • o kitabı erdoğan'ın yazdığını düşünen var mı?

danışmanı olarak tuttuğu ayak takımın bir araya gelip ''mevcut enkazı nasıl kaldırırız'' çalışmasının ürünlerinden biri bu kitap.

erdoğan'ın bu kitabı açıp okuduğuna bile inanmıyorum. kimse bana prompter olmadan konuşamayan bir adama kitap yazdı dedirtemez.
  • ahahaha yazık albayrak'lara devrolduktan (!) sonra, hacı bayram camii yanındaki cenaze eşyaları, muska vs. satan dükkanlara dönen kitapçının son hali.

edit: tüpçü aldı diyolla. daha da yazık olmuş, tüpçünün elinden geçip enkaza dönüşmeyen yer var mı?

büdüt: ilk yazdığım doğruymuş nan yanlış yönlendirilerek kirletirdim. tıpkı çocukluğumuza ait tüm anıların kirletilmesi gibi.

ne güzel dvd'ler alırdım, oyunlara bakardım, aptal saptal deftercikler hoşuma gider, kumar malzemelerine dalıp çok paralar kazandığımı hayal ederdim. ankara'da ilk açıldığında müzik enstrümanları bile satılıyordu. vay amk nereden nereye.
  • iyi ki boykot ediyorum dedirtmiştir.
  • 1990'ların soları ve 2000'lerin ilk zamanlarındaki d&r'ı hatırlarım da nereden nereye dedirtmiştir.

okul çıkışı nişantaşı'ndaki d&r'a gider içindeki değişik kokuyu çekerek 3 katını da gezer. kitapları eller, kimisini biraz okur, bir kitap alıp çıkardım. şimdi ise d&r görünce ahaber görmüşten farksızım. üzücü bir ülke burası.
  • kitabı basan kuruluşun mağazasında olan durum. d&r da zaten turkuvaz medya grubuna ait. foto fake gibi duruyor yalnız. değilse de şaşırtmaz.

edit: fake değilmiş. zaten fotoğraf kalitesiz diye dedim. olay bu cenah için normal.

bu grup doğan grubundan markayı aldıktan bir süre sonra çıkan haberleri de ekleyelim.
    (bkz: kitapta sabit fiyat yasasi)
  • 'di en ar' benim için 'de ve re' olmuştur.
    daha da gitmem.
  • kitapçıdaki tüm kitapların özeti olduğundan mantıklı bulduğum bir vitrin düzenlemesidir.
    (bkz: kitap özetlerinden kitap yazmak)
  • daha önce de vitrinlerini hilal kaplan ailenin adı yok kitabı ile doldurmuşlardı. yani d&r artık turkuaz medya'nın çokta şaşırmayın bu tür şeylere.

daha ilginci haşmetlimizin kitabının fiyatı 50 lira civarı ben ona şaşırdım. bence en az 1000 lira falan olmalıydı. hatta vergilerden birini bir aylık fazlalaştırıp (sonra öyle kalacak ama) kitap hediye edilmeliydi. insanımız görsün nasıl dünyaya kafa tutulur *

edit: demirören yazmışım turkuaz medya diye uyardı arkadaşlar sağolsunlar. canikolar karışıyor ne yaparsın.
  • önceleri nerede bir d&r görsem mutlaka içeri girer gezerdim.
    illa bir şey almama gerek olduğunu düşünmeden. kitapları takip eder , maketlere ve benzeri hobi ürünlerine vb.şeylere bakar , keyif alırdım içeride geçirdiğim zamandan.

uzun bir süredir arada bir uğrar oldum ve her uğradığımda da eski halini düşünürdüm.belki yine eskisi gibi hissettirir diyerek.
    artık önünden dahi geçmem.
    hiç bir siyasi kişiliğin kitabı , vitrinin tamamını işgal etmemeli.

kitap bu tabi ki vitrinlerdeki yerini alacak fakat vitrinin de tamamını kaplamayacak.
    toplumun yarısı tarafından kabul gören bir insanın kitabı ile vitrini kaplamamalısın.
    çünkü diğer yarısı tarafından da kabul görmeyen siyasi bir figürün kitabı.

hal böyle olunca da bundan sonra içeriye sadece kabul gördüğü topluluk girsin.
    onların da ne kadar okuduğu ( okumadığı ) hepimizin bildiği bir gerçek.
hesabın var mı? giriş yap