• aynı şey birebir köydeki amcamın başına gelmiş, ceza yazmışlar.

köy kısmını biraz açayım, amcam neredeyse 30 yıldır köyden de izole bir şekilde yaşıyor, köye 13 km uzaklıkta besihanesi var orada kalıyor hayvanlarla.

geçen hafta artık ihbarmı ettiler, nasıl oldu bilmiyorum dağa jandarma gidiyor, birazda sert bir şekilde, takacaksin maskeni v.s diye yukseliyorlar, amcam maskesi olmadığını söylüyor, yıllardır kazaya inmemiş adamı kazaya götürüyorlar maske alması için bırakıyorlar ortalığa, eczaneden maske alıyor, minibüsle köye geliyor, oradanda birisinin traktörü ile tekrar evine dönüyor. hasta olmayan adamı hasta edeceklermiş az daha. 2-3 haftada bir oğlu uğrayıp ihtiyaçlarını alıp bırakıyor, gerçi bir ihtiyacıda olmuyor, bizden sağlıklı yaşıyor.
  • kadıncağız olabilecek en güvenli durumda.

burada tehlike unsuru olan bizzat jandarmanın kendisi. şehirden çıkıp gelen, hastalığı taşıma potansiyeli yüksek genç insanlar yani.
  • zerre kadar anlam veremediğim harekettir.

teyze dağın başında hayvan otlatıyor, yoldan geçerken görüyorsun, yanına 20-30 adım yürüyüp sorular soruyorsun. sorma demiyorum tabi ki sor ama adını, evini öğrenip de ne yapacaksın, ha bak şunu sorsan tamam, de ki anne çoluk çocuğun yok mu bu hayvanları otlatacak, onlar getireydi, sen niye dışarı çıktın.

muhakkak ki iyi niyetle, görev bilinciyle bunu yapıyorsun ama teyze gerçekten de dağın başında. olabilecek maksimum sosyal mesafede.

maske de görebildiğim kadarıyla doğru takılmamış.
  • işgüzarliktir.dun haberlerde istanbul'da hala maskesiz gezen insanlar gördüm.
  • o maskeyi düzgün takaydın da dağda bayırda insandan uzak koyun otlatan teyzeyi riske atmayaydın be gomutan.
  • dün haberlerde gördüm. şehrin içinde
    kokoreççinin altına kaçak pavyon kurmuşlar. korona parti düzenliyorlar. bildiğin müzikli ışıklı alemli kadınlı erkekli. onu da vatandaşın burada bir iş var kalabalık gruplar giriyor içerisi boş ihbarı üzerine farkediyorlar. aklıma geldi yazayım dedim. korona geçsin teyzenin ellerinden öperim. yazık korktu kadın. allah uzun ömür versin
  • sayın kolluk kuvveti insanları salın, ülkenin en güvenli yeri orası gelin şehrin göbeğinde kıç kıça kafelerde, sıtarbaksta çay çorba içenleri engelleyin engelleyebiliyorsanız.

geçen akşam halı saha maçımız vardı, covid sebebiyle halı sahaların kapatıldığını sahaya gidince öğrendik.

hayhay kapattın, peki macfit gibi salonları kapattın mı sayın yetkili?

indoor sporlar serberst, outdoor sporlar yasak. güler misin ağlar mısın.

(bkz: nereden baksan tutarsızlık)
    (bkz: işgüzarlık)
  • bu videoda yaşanan olayı normal bulanın aklından şüphe ederim.

dağda tek başına oturan kadın neden maske taksın ya? çok basit bir çalışma prensibi olan şu maskenin ne olduğunu öğrenemedi gitti millet, hayretler içerisindeyim. açık havada o dağda 100 kişi dahi olsa aralarında 3-4 metre mesafe olduğu sürece kimseye bir şey olmaz. şov yapmak için dağda hayvanlarını otlatmaya çalışan yaşlı teyzeyi "aman ha bak ölürsün" diye korkutmak ise terbiyesizlikten başka bir şey değildir.

edit: videoyu izlerken adamın takmayı beceremediği maskeye bakmaktan olay teyzenin maske takmaması sandım. olay teyzenin dışarda olmasıymış. düşüncem hala aynı, değişen bir sey yok.
  • teyzede maske yok... tamam. bu ne hassasiyet? bu ne vazife şinaslık? tebrikler...

peki o maske ne? konuşan jandarma maske takmış ama, birazcık takmış... burun açıkta resmen..

maske takmayı bilmeyen jandarma teyzeye akıl veriyor dağ başında: görsel

dağ başında koyun otlatan nineye maske soran ama kendi takmayan bu görevliyi devlet acilen cezalandırmalı...

istanbul'dan gelen maske ile ilgili görüntülere bakıyorum da insan şu görüntüyü hatırlıyor: görsel

biz niye hiç bir şeyi doğru-dürüst yapamıyoruz...? niye her şeyimiz bir tiyatro dekoru gibi "göstermelik" ?

koltuk bir gün boş kaldı, dolar-altın düştü be kardeşim... bu da mı gol değil? boş makam koltuğu bile orada oturandan başarılı... insan oturur beş dakika düşünür.

ne bileyim? yahu bir şeyi de doğru yapalım be. bıktım yani...
  • yanina kadar giderek sen bulastirdin zaten aptal. dagin basinda kadina virus uzaydan mi gelecek, ne bos beles adamlar var dunyada. bastan asagi aptal dolu ulke.
hesabın var mı? giriş yap