• (bkz: oluruz oluruz biz mutlu oluruz bizi düşünme)

la bi daha mesaj atıp, sil o entry diyenin ağzını yüzünü sikerim bak!
    korkmayın, aktrolller ölmez.
    yarın gider 17 bin tl maaş alıp bağış isteyen cb adayı diye başlık açar, sonra erdoğana referandumda yapılan 50 küsür milyonluk bağış için ağzını açmaz muhalefete sallar...

böyle yazarları direkt uçuracaksın arkadaş.
    sözlüğe elveda yazıp, mesaj kutusunu kapamak!
    bu insanların insanlıkları ile niye oynuyorsunuz lan? ulaşmaya çalışıyor adam ulaşamıyor.
    teselli edecek edemiyor.
    belki söylemek istediklerini herkesin okumasını istemiyor, başlığa da yazamıyor o zaman.
    insanların sinirlerini neden bouyorsunuz arkadaş?
    sözlük yönetimi baksın.
    telefonu varsa, arasın, hatta polise telefon numarasını da verip ihbar etsin amk.
    gerekirse böyle durumlarda gsm operatörlerinden destek alınsın.
    trolllüyorsa hesabını silmek yerine mahkemeye çıksın arkadaş bu insanlar.
    nefret ediyorum, ulan zaten yarım aklı kalmış insanların, onu da böyle tipler allak bullak ediyor.
  • kimin yaşamak için bir sebebi var etrafına baksana?
    kim yaşamak için sebep arıyor sence?

çok matah bir şey değil belki yaşamak, ama aldığın en ufak bir keyfi düşün en azından;
    bir bebeğin gülüşünü, bir limonatanın tadını, ayaklarına değen kumun ve denizin tadını düşün.
    geldik, gidiyoruz 3 günlük dünya. çok bir değerimiz yok ama değer dediğin şey; bizim kendimizi nasıl gördüğümüz değil mi zaten.

eminim çok güzelsin ağlarken bile(kadın erkek fark etmez,güzellik 2 cinsiyet için de var) aynaya bak. gözyaşlarını sil ve uyu.
    uyuyunca geçeceği için değil, keyif alacağın o ufak şeyleri yaşamak için.
  • iki sene önceki duygumun aynısı. öleyim diye dua ederken, birden beynimde bir ışık yandı. ölme!! kalk ayağa.. düşmana inat bigün fazla yaşa. çalış çabala. yürü!! yavaş da olsa yürü!!! senin perişan olmanı, mahvolmanı, ölmeni bekleyenler dimdik, sapasağlam bi adam görsünler karşında...

arkadaşım inan bana, o ümit kestiğin nokta var ya, kaderinin döndüğü nokta. az daha bekle. inan büyümeye başlayacaksın. yükseleceksin. az kaldı. az!!!

bunları özelden yazmak istedim ama, mesaj alımını kapatmış. eğer burayı okuyorsan, sezai karakoç’un dizesiyle bitireyim: “sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır.”
  • bir an ben bunu hangi ara yazdım acaba dedirten paylaşım.

resmen duygularıma tercüman olmuş. keşke yazara mesaj atabilsem.

edit: koministimam2 haklı sanırım.
  • beyler kimse kusura bakmasın ben böyle olaylarda % 1 ihtimalle doğru olması halinde bile laf kalabalığı yapılmadan hemen kişiye ulaşılması kanaatindeyim. yönetim, kişiyi tanıyanlar hemen lütfen hemen
  • bunu yazan bir ateist olsaydı ve bir "aktroll" sizin yazdığınız şeyleri yazsaydı sinirden kendinizi sikerdiniz amk yavşakları. tek tek engelliyorum. "çok da sikimde." diyorsunuz ya hani. benim de değil.
  • "şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır" inşirah / 4..

yaşamak kadar güzel bir duygu yok, kıymetini bilin..
    troll diyenler olmuş, troll olarak yazmışsa doğruluğu kanatlanınca söylenirsiniz.. şimdi ise bize sadece gerçekliğini düşünerek 'yapma' demek düşer.. insan olmanın gereğidir bu..

bir süredir çok çaresiz kaldığım ve gece gündüz kurtulmak için dua ettiğim acılar yaşıyordum.. sürekli ağlar, sürekli hasta olup, hastanelere düşer hâle gelmiştim..
    ne yapsam derdime çare olmuyordu.. içinden çıkamadığım ve delirecek duruma geldiğim anlarda "öleyim de kurtulayım" diye düşündüm.. çare bu da değildi, inanan biri için yaşarken ölümü seçmek, seçim olamazdı.. bunu da biliyordum ve can öyle tatlıydı ki, yazıldığı gibi kolay olmamalıydı ölmek.. rabbim bunu denetmesin bile kimseye..

hep sabrettim, hep bir kapı açılacak diye bekledim.. hep inandım.. inanmaktan vazgeçmedim.. umudumu da kaybetmedim.. sonra o karanlığın içinde sürekli dua ettiğim kurtuluş ışığı yandı.. bir anda karanlık dünyam yeniden aydınlandı.. ve tam olarak ettiğim dua kelimesi kelimesine kabul oldu.. allah'ım ne büyüksün.. kabına sığamayan su gibi oldum üç gündür.. şükürler olsun..

kısacası, asla vazgeçmeyin.. asla pes etmeyin.. dua edin.. sabredin.. samimiyetle ettiğiniz her duanız karşılık buluyor.. inanmaktan vazgeçmeyin.. ve emin olun, yaşamak çok güzel..
    karanlık insanın içindedir, kurtulun o ruh halinden..
    allah yardımcınız olsun..
  • ve şimdiden söylüyorum olayı siyasete, aktroll'e boktroll'e getirenlerin hepsinin anasını sikiyim. konu bu değil. yaşasın, gerekirse gider döversiniz.
  • adam intihar edeceğim diyor zeka seviyesi yerlerde sürünen biride çıkıp aktrol etsin diyor. birde o entryi sil diyenlere küfür ediyor. ınsanlarda bunu favoriliyor.

kardeş bu sana yaşaman için bir sebep olabilir. bunları gör ve bunlar bile yaşayabiliyorsa ben hayli hayli yaşarım deyip önüne bak.
  • hayat gibi çok kıymetli bir hediyeyi paçavra gibi atmayın. ne demişler “en iyi ölüler bilir, yaşamak güzeldir.”
hesabın var mı? giriş yap