şükela:  tümü | bugün
 • ilkesiz insandır,

  eline güç verirseniz zalimleşen insandır,

  kurnaz geçinen insandır,

  güvenilmez insandır,

  dünyada ve de özellikle anadolu coğrafyasında bolca bulunurlar.
 • gecenin bir yarısı atılan havai fişeklere, yeğenimi uyandıran zihniyete, şehir merkezine 5 km uzaktan gümbür gümbür reeeeeeceeeeep dinlememe ses çıkartmayandır aynı zamanda.
 • küçüklüğünden beri ailesi tarafından her işi aman yapamaz başına bir şey gelmesin denilerek yapılan insan olabilir. nitekim bebekliğinde bile çocuğu halının bir ucundan diğer ucundaki oyuncağa giderken durdurup oyuncağı önüne veriyorsanız bu çocuğu sürekli desteklemeniz, işini görmeniz gerekecektir. her zaman kendine bir destek, bir yardımcı arayacaktır. bu tür çocuklar da ileride büyüyüp daima güçlü kimse ilkesiz,idealsiz ve güçsüz bir şekilde onun yanında olan ezilen karakter olacaklardır.
 • zayiftir.
 • imrendigim insandir. adamda bildigin "gafa rahat".

  bu adam barcelona'yi tutuyor, en sevdigi adam messi.
  olimpiyatlarda michael phelps'i, teniste jokovic'i destekliyor.
  darbe olunca laik, akp gelince akpci oluyor.
  yeri gelince ateist, yeri gelince en agir musluman oluyor.
  is yerinde hep mudurun tarafinda kaliyor bu adam; 2-3 saat fazla calisayim ama basim derde girmesin modunda ayrica.

  boyle bir adam hayal edin -ki saniyorum turkiye'nin %30'una falan tekabul ediyor- super bir ic dunyasi var bu adamin.
  bu adam dahi yolda yururken pembe kelebekler goremiyorsa hangimiz gorebiliriz?

  imreniyorum ama olamiyorum.
  super adamsin sen ama biraz olayim desem hemen igreniyorum, kusasim geliyor.
 • siker, net.

  tek sorunu ise güçlüyü desteklerken fazla abartıp akıllarda kalmasıdır. bu durumda güç dengesi değişince götü görür. nice gücetapangiller telef oldu böylece.

  en sikici versiyonu ise bunu yapıp aynı zamanda kimsenin aklında kalmamayı başarandır.
 • bu kadar insan giydirdiğine göre orospu çocuğu olma ihtimali yüksek insan. ssg ve kanzuk da giydirir ise kesin orospu çocuğu. (bkz: aaa bu benim lan)

  şaka lan şaka pes oynarken bile güçsüz takım alan insanım ben. ssg ile kanzuk çok da tın yani. fm'de barça ile real'i alır bunlar kesin, ben de villarreal ile sürpriz peşinde koşarım.

  sahi niye güçlü taraf tutamıyorum lan ben? sokakta kavga eden iki çocuk görsem dayak yiyeni teselli eder, dövene "akıllı uslu ol" falan derim. belki dayak yiyen çok pis ibnelik yaptı ne malum? bunlar hep psikoloji.
 • hayata katkısı hep kendine yetecek kadardır. sanki yüzünde her zaman içten içe "mehheh nasıl da döndüm köşeyi" sırıtışı bulunur.
 • tamamen genetik bir vaka olabileceğini düşündüğüm insan tipidir. bu halde olanlar doğumdan itibaren güçlünün yanında olurlar.

  3 yaşındayken oyuncağı olan çocukla takılır. oyuncağı olan çocuk oyuncağını ona vermese bile. oyuncağı olmayan ben ise düşmanı gibi olurum, yüzüm çizilir.

  6 yaşındayken kırmızı ışıklı spor ayakkabısı olan çocukla takılır. ayakkabı ona verilecekmiş gibi bir hezeyana kapılır. ışıklı spor ayakkabısı olmayan ben ise arkadaşı değilimdir.

  9 yaşındayken vitesli bisikleti olan çocukla takılır. bir tur atmak için mahalledeki tüm saygınlığını satar. vitessiz bisikleti olan ben onlarca defa tur versem bile arkadaşı olamamışımdır.

  12 yaşındayken topu olan çocukla takılır. tamam. topu olan çocukla herkes takılır. ama "top benim, alır giderim" gibi ibnelikler yapan çocukla kimse takılmaz. ama güçlünün yanında olması dna kodlarında olan çocuk yine onun yanındadır. çünkü topu var.

  17 yaşındayken sigara içen çocukla takılır. bilen bilir, o yaşta sigara içen güçlüdür ve arkadaşımız yine güçlünün yanındadır. ama artık "otlanmak" diye bir tabir vardır. amaç bellidir. sigara içmeyen ben ise mahalle bebesi olmuşumdur.

  23 yaşındayken ortam çocuğuyla takılır. ben de takılayım belki bir manita düşürürüm diye düşünür. mahallenin köşesinde kola-çekirdek yapan bizleri ezdiğini düşünür. sevinir.

  28 yaşındayken müdürün yanındadır. müdür ağzına sıçsa bir şey demez. yok mu dahası der anca. ofisteki diğer çalışanların enayi olduğunu düşünür.

  not: daha uzar gider ama şimdilik bu yaşa kadar olan ufak gözlemlerimi yazıyorum. yaşım ilerledikçe editlerim belki.