• göte göt diyememek.
    en başarılı üniversitelerden bir farkının olmadığını iddia etmek.
  • dandik üniversite mezunu olmak, insanları okudukları üniversite kalitesine göre sınıflandıran dandik biri olmaktan evladır.
  • bilmedikleri, tanımadıkları insanları sınıflandırmaları.

(bkz: yukari)
  • ve dedi iyi üniversite bitirmiş yazar.

kardeş üşenmeyip bir de buna başlık açmışsın. iyi ki iyi üniversite bitirmişsin yoksa bu muhtoşör analiz yeteneği gelişmezdi heba olurdu.
  • ne universiteler gordum icinde insan yok, ne insanlar gordum icinde universite yok...
  • derste ogrendikleri bir kaç terimi durup durup kullanarak cevresinde oeh dedirtirler. hele ki olurda bir is bulursa vay haline altinda çalışan garibanlarin.
  • emek vermeden kazandıkları kıytırık bölümlerden mezun olup çevrelerine dgs ile avukat, mimar, miühendis olacaklarını söyleyen daha sonradan evlilik kurumuna katılıp kucağına da çocuğu koyan vasıfsız insanlardır.
    aynı zamanda içi fıs egolarıyla doktorların okuduğu seneleri küçümsemeleri, o küçük beyinlerine aptalca gelmesi :/
    babacığının parasına yazık be yavrucum:/
  • üniversite eğitimi insanın kendini geliştirebilmesinde önemli bir etkendir tartışmasız. iyi üniversite çok şey verir, kötü üniversite az. ancak daha da önemli olan şey ise insanın bu verilen şeylerin ne kadarını alabildiğidir. yani sizin iyi bir üniversiteye gitmeniz, kaliteli biri olduğunuzu veya iyi bir eğitim aldığınızı göstermez!

dolayısı ile saçma bir anket bu.

ama bir tane de ben yazayım; (bkz: yazım ve imla kurallarını bilmemek)
  • iletişim kurma, ikna, kendini ifade etme özellikleri hiç gelişmemiş olması.
  • güçlünün zayıfı ezdiği dünya düzeninde kendine iyi yer edinememiş olmak. zengin aileye sahip olan arkadaşları özel dersler alıp iyi okulları kazanabilirken, kendisi zar zor bir taşra üniversitesini kazanıp sınıfının en iyisi olabilmeyi başararak okuldan mezun olabilmişken, bu saçma ortamda sahte isimler altında bir de aşağılanıyor olmaları..
hesabın var mı? giriş yap