aynı isimde "dark" başlığı da var
  • hakkında verilecek en ufak bilginin bile spoiler kapsamına girebileceği, harikulade dizi. alışkın olmayanlara yaklaşık 5. bölüme gelene kadar "bu ne amk" tepkisi verdirebilir. ancak sabredilirse "alman yapmış abi" tepkisiyle ilk sezon bitirilir, ikinci sezon sabırsızca beklenir.
  • 6 bölüm izledim. spoiler vermeden devam edeceğim. oldukça sürükleyici bir dizi. zamanım kısıtlı olduğu için her gün 1 veya 2 bölüm izleyerek devam ediyorum. her gün diziyi izleyeceğim zamanı sabırsızlıkla bekliyorum. sonu nasıl bağlarlar bilmiyorum ama şimdilik ben tatmin oldum, tavsiye ediyorum.

spoilerımsı: zamanda yolculuk içeren herhangi bir şeye karşı büyük ilgim olduğu için bu diziyi çok çok beğendim. mantıksız vs. kısımları oluşu beni etkilemiyor çünkü konu aksın, gizem çözülsün diye heyecanla beklemek bile beni mutlu ediyor.
  • aynı kategoride olmayan dizileri karşılaştıranlara hayranım. neyse spoiler vermeden zaman yolculuğu ve gizem seviyorsanız kaçırmamanız gerekenlerden, biraz ağırdır yavaş ilerler true detective gibi yavaş yavaş işler. kullanılan müzikler ve mekanlar içinizi açmaz dizinin adına uygun her şeyi.
  • 1. sezonunu yeni bitirdiğim dizidir.
    abartılmış bir balondur. fikrimce lost ile kıyaslanamaz. lost'un gizemini çözemediyseniz kıyaslayabilirsiniz tabi. ama lost bu diziyi 10'a katlar. saygılar.
  • soğuk bir dizi, yine de yeni sezonunu merak ettiriyor.
  • geçen hafta izlemeye başladğım ve çok beğendiğim dizi. şahsen bu tarz gizem ve beyin yakan yapıtları seviyorum.

spoilerımsı:

dizide predestionation esintileri hissettim biraz.
  • bir gün içerisinde soluksuz izlediğim netflix dizisi.

kasabanın genel atmosferinden karakter derinliklerine kadar her şey şahane. zaman yolculuğu gibi klişe bir konuyu bu kadar farklı işleyebilmek bence büyük bir iş. hiçbir dizi ile kıyaslamayıp, ön yargısız bir şekilde izlemeniz daha çok keyif almanıza olanak sağlar.
  • strenger things ile çok kıyaslanıyor ama ben tam anlamıyla bir benzerlik göremedim
  • 2.sezonun haziran 2019 civarında yayınlanacak olmasının açıklanmasıyla
    üzmüş mükemmel dizi. https://www.instagram.com/…eet&igshid=1mw1srvvyo92j

böylesine karanlık ve puslu atmosfere sahip diziyi haziran’ın o teri bile terleten illet sıcaklarında, günlük güneşlik orta doğu coğrafyasında izlemek çok can sıkıcı olacak. keşke ekim ya da kasım hatta aralık 2019’da yeni sezonu yayınlasalar da o lanet yaz aylarında yayınlamasalar. bunu o kadar çok istiyorum ki. aynı şekilde game of thrones. kış gelecekken o bölümleri yaz sıcağında izlemek yakışmıyor. her özel müziğin, filmin olduğu gibi her özel dizinin de kendine has mevsimleri vardır. game of thrones tam bir kış dizisiyken dark tam bir sonbahar sonları dizisidir.
  • 2. sezonu 1,5 sene sonra, 2019 yazında gösterime girecektir. bu çok beğendiğimiz dizilerin yeni sezonlarını bekleye bekleye yaşlandık yeminle! işin kötüsü, dizi çıkacak, 8 bölümü iki günde bitirip en az 1 sene daha bekleyeceğiz... veba mı bize bu? :/
hesabın var mı? giriş yap