şükela:  tümü | bugün
 • datça yolu üzerindeki tabelalarını görüp tanıştım bu güzide mekanla. ufak bir tepeciğin eteğine kurulmuş üzüm bağları, şarap üretimhanesi ve tadımevinden oluşan muazzam bir mekan.

  güzel bir aile işletiyor burayı. tabi ki şarap tadarken tanışmadım tüm aileyle. şansıma, gittiğimin ertesi günü bağ bozumları olduğunu öğrendim. doğaya hasret klasik bir istanbul beyaz yakalısı olarak teklifi düşünmeden kabul ettim.

  customer co-creation olayını acayip iyi çözmüşler buna içtenlikleri de katılınca hiç sırıtmamış. benim gibi şarap almaya gelip duyanlar ve aile üyeleriyle birlikte yaklaşık bir 20 kişi 4-5 saatte tüm üzümleri topladık. sonra topladığımız üzümlerle ufak bir üretim simülasyonu da yaptık. o ilk çıkan şıranın tadı aklıma geldikçe hala zevkten çenem uyuşuyor. hazırladıkları kahvaltı, bahçelerinden topladığımız ve adını hatırlayamadığım egzotik meyve gibi sundukları diğer izzet ikramlara konuyu saptırmamak için girmiyorum ama kusursuz bir misafirperverlikle karşılaştım diyebilirim.

  kısacası üretim 2015 (sanırım şişelenmesi 2017'de olacak) syrah şaraplarında benim de emeğim var. tam bir win-win sistemi. ben iyi vakit geçirdim onlar da üretim maliyetlerini düşürdü ve sadık bir müşteri elde ettiler.

  bu arada bağ bozumlarını facebook sayfalarından duyurduklarını sonradan gördüm, seneye haberdar olup gitmek isteyenler takip edebilir. link
 • datçaya yolunuz düşerse mutlaka uğrayın...
 • çok şirin bir mekan. bir yel değirmeninde mahzenleri var. biz tane blend kırmızı şarap ve bir tane de öküzgözü şarabı almıştık. blend'i hediye ettik ama öküzgözü'nün tadı hala damağımda. siz de baharatlı, yoğun şarabı seviyorsanız ve datça planınız varsa kesinlikle tavsiye ederim. biz tadım yapıp almıştık.

  bulunduğu yerin manzarası da güzeldir, oldukça da rüzgarlıdır.
 • geçen yaz marmaris tatilinde datçayı gezerken dönüş yolunda dikkatimizi çekti. çok güzel bir işletme. sarap tanıtımı yapan oranın sahibi kişi anlatmaktan yorulduğu için sanırım biraz ukalalık yaptı ama rezerv şaraplarından 2 tane aldım. ödül almış çok güzel bir şarap.. birini içtim diğerini biraz yıllandıracağım. gerçi ne yıllandıracaksınız şarabı için diye tembihlenmiştim ama olsun :) muhakkak uğrayın
 • güzel mekan kesinlikle tavsiye ederim. hatunla romantik baş başa güzel saatler geçirebileceğiniz nadir yerlerden biridir. geçen hafta cuma gecesi oradaydık ve çıkışta datça'ya doğru giderken polis kontrol noktasında çevirilip cezayı yiğip ehliyeti de 6 ay kaptırdım. siz siz olun dikkat edin çıkışta.
 • mekan çok güzel ama başıma bir şey gelmeyecekse ucuz şaraplarını biraz ekşi ve asidik buldum. beğenmedim. ucuz şarapları da elli lira civarı. daha pahalı şaraplarını tatmadım, iyi bile olsalar seksen yüz lira veresim gelmedi. bir kaç hafta önce bulgaristandan jamesonu 70 80 liraya aldıktan sonra...

  vineyard denilince beni benden alan, divane eden yer yanık ülke bağıdır.
 • çam balı aromalı beyaz bir şarabı vardı bunların. çok hoşuma gitmişti. keyifli, enerjik, çok baymayan kararında bir tadı vardı. tekrardan gidersem mutlaka uğrayacağım mekandır.